Weili Zhang pokonała Amandę Lemos, dominując Brazylijkę i zachowując pas mistrzowski kategorii słomkowej.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Weili Zhang wycięło Amandę Lemos. Chinka szybko weszła do parteru ze swoją rywalką. Brazylijka próbowała skręcać się do balachy, trójkąta… Mistrzyni zajęła jednak pozycję boczną. Szukanie dojścia do krucyfiksu przez Zhang, lecz nieskutecznie. Lemos doszła do siatki, próbując stamtąd wstać. Chinka odciągnęła ją jednak od siatki, wciskając ją w ogrodzenie i spuszczając ciosy na jej głowę. Świetna kontrola aktualnej czempionki. Łokcie, ciosy ze strony Zhang. Mnóstwo ciosów spadało na głowę pretendentki. Lemos próbowała wstać. Niebywałe! Chinka wpadła w ciasną gilotynę! Wydawało się, że mistrzyni zaraz odpłynie, tymczasem Zhang zdołała wyjść z niedogodnej pozycji i odwrócić ją na swoją korzyść – zajmując plecy oponentki! Rozciągnięcie, mnóstwo ciosów spadało na głowę Brazylijki! Sędzia bliski przerwania, nie zdecydował się jednak na interwencję.

Runda 2:

Dwa niecelne ciosy Lemos. Wysokie kopnięcie Zhang. Lowkick Chinki. Dobry szybki prawy prosty pretendentki. Boczne kopnięcie mistrzyni. Kolejny prawy Lemos. Klincz, sprowadzenie w wykonaniu chińskiej zawodniczki. Boczna. Zhang bliska wejścia w dosiad. Zajście za plecy przez Chinkę. Wpięcie. Wejście do bocznej. Ponowne zajście za plecy. Lemos bezbronna.

Runda 3:

Walka w stójce, w dalekim dystansie. Szukanie kopnięcia przez Lemos, lecz poza celem. Lewe boczne kopnięcie po stronie chińskiej mistrzyni. Ponownie zapięty klincz pod siatką, Zhang szukala sprowadzenia. Brazylijka początkowo dobrze się broniła, jednak ostatecznie uległa i została sprowadzona. Zajście za plecy. Wykluczanie kończyn, Chinka szukała możliwości na przełożenie ręki pod brodą rywalki. Brazylijka powróciła na nogi! Stale jednak znajdowała się pod kontrolą Chinki. Zhang pod siatką karciła rywalkę łokciami. Frontalne kopnięcie mistrzyni.

Runda 4:

Pojedyncze akcje z obu stron. Boczne kopnięcie Chinki. Prawy Lemos. Ponowny prawy. Niskie kopnięcie Zhang. Lowkick mistrzyni. Pretendentka trafiła dobrym ciosem, przy okazji, Chinka się poślizgnęła i na moment trafiła na matę. Łokieć Lemos, kolejny! Zhang ruszyła po sprowadzenie, Brazylijka szukała próby duszenia, lecz nieskutecznie. Pojedynek powrócił na nogi. Trzy ciosy Zhang, dobry prawy Lemos. Klincz pod siatką. Łokieć na rozerwanie, wysokie kopnięcie.

Runda 5:

Wysokie i boczne kopnięcia w wykonaniu Zhang. Mocny prawy po stronie Chinki! Lemos padła na deski, a mistrzyni ruszyła z dobiciem. Lemos dobrze się kręciła. Złapana noga Weili do dźwigni! Zagrożenie zneutralizowane. Zhang wyprowadzała ogrom ciosów! Lemos wstała do stójki, klincz pod siatką. Ponowne sprowadzenie w wykonaniu mistrzyni. Od razu półgarda. Walka wróciła do stójki, klincz.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Weili Zhang jako mistrzynię, punktując 50-43, 50-44 i 49-45 na jej korzyść.