Aljamain Sterling udanie zameldował się w kategorii piórkowej, na pełnym dystansie wygrywając z Calvinem Kattarem.

Runda 1:

Presja wywierana przez Aljamaina Sterlinga. Niskie kopnięcia po stronie byłego mistrza wagi koguciej, szukanie wysokiego. Calvin Kattar początkowo nieco wycofany, szukał odpowiedniej chwili na atak, póki co jednak inkasował uderzenia od swojego rywala. Dobry jab Kattara. Wysokie kopnięcie w wykonaniu zawodnika z Bostonu. Dobre dwa obszerne ciosy w wykonaniu „Funkmastera”. Kopnięcia z jego strony. Frontalne kopnięcie doszło do głowy Kattara, nie zrobiło jednak na nim więszego wrażenia. Sterling poszukał obalenia za jedną nogę. Kattar początkowo dobrze się bronił, jednak ostatecznie oddał obalenie, choć rywal nie potrafił ustabilizować go w parterze. Pojedynek powrócił do stójki, gdzie Sterling szukał obrotowego backfistu i kopnięcia na korpus. Dobry prawy w wykonaniu zawodnika z Bostonu. Szukanie obrotowego łokcia przez Aljamaina, zwarcia w klinczu. Kolejne sprowadzenie za jedną nogę, udanie utorowane przez byłego mistrza wagi koguciej.

Runda 2:

Agresja i ciosy na różnych płaszczyznach po stronie Sterlina od początku drugiej rundy. Zepchnięcie przeciwnika na ogrodzenie i ponowne szukanie zapasów. Udane sprowadzenie w wykonaniu Sterlinga. Siłowanie się Jamajczyka o ustabilizowanie pozycji na macie. Kattar walczył o powrót do stójki, jednak Sterling wywierał mocną presję siłową, choć ostatecznie zawodnik z Bostonu powrócił na nogi, stale był jednak wpychany w siatkę przez byłego mistrza niższej kategorii wagowej. Po trzech minutach, klincz został rozerwany, Aljamain zaatakował obszernymi ciosami. Ponowne sprowadzenie po stronie „Funkmastera”. Kontrola do końca rundy, bez ciosów jednak.

Runda 3:

Sterling szybko ponownie przeszedł do poszukania sprowadzenia. Zajął plecy swojego rywala, wyprowadzając kilka kolan na jego żebra. Kattar siłował się, aby nie pozwolić rywalowi na sprowadzenie walki do parteru, był kontrolowany w klinczu pod siatką. Finalnie jednak, gdy Sterling nie zajmował pleców Kattara, ponownie obalił bostończyka. Nie zadawał jednak w ogóle ciosów. Publiczność nie była zachwycona przebiegiem tego pojedynku. Wyniesienie w wykonaniu Sterlinga! Rzut o matę. Sporo ciosów lądowało na głowie Kattara. Sterling poszukał duszenia d’Arce, lecz nic z niego nie wyszło.

Werdykt był formalnością. W ten sposób, w niezbyt widowiskowy, aczkolwiek dominujący sposób, Aljamain Sterling zadebiutował w nowej dla siebie kategorii wagowej. Sędziowie punktowali: 3x 30-27.

foto: Instagram/UFC