Islam Makhachev obronił pas mistrzowski wagi lekkiej, poddając Dustina Poiriera w piątej rundzie.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Dustina Poiriera. Wymiana na ciosy z obu stron, duża presja w wykonaniu Islama Makhacheva. Wyniesienie, sprowadzenie spod siatki. Półgarda. Kontrola Rosjanina. Szukanie kimury przez mistrza, pretendent dobrze się jednak wybronił, choć oddał plecy, za które sprawnie się wpiął Makhachev. Amerykanin próbował uciekać z niedogodnej pozycji, lecz nieskutecznie. Mistrz bowiem doskonale kontrolował pozycję, obijając przeciwnika krótkimi ciosami, co jakiś czas szukając próby poddania.

Runda 2:

Rosjanin szybko poszedł po sprowadzenie, jednak tym razem, Poirier świetnie się wybronił! Zwarcie, kolano w klinczu wyprowadzone przez czempiona. Próba sprowadzenia za jedną nogę podjęta przez Makhacheva, lecz nieskuteczna. Walka rozgrywana w stójce. Obaj zawodnicy trafiali ciosami, Islam po chwili jednak ponownie poszukał obalenia, tym razem spod siatki, jak na początku pierwszej rundy. Klincz pod siatką, „Diament” odwrócił pozycję. Tajski klincz, ciosy Makhacheva. Rozerwanie ciosami w wykonaniu Amerykanina. Sporo ciosów lądowało na korpusie Islama. Na sam koniec rundy, Rosjanin zanotował udane sprowadzenie.

Runda 3:

Zwarcie, kolano Makhacheva. Rosjanin parł do klinczu, szukając sprowadzenia spod ogrodzenia. Zajęcie pleców przez mistrza, wpięcie. Zapięty trójkąt nogami. Rozciągnięcie. Mocno siłowo, Makhachev sforsował przejście do dosiadu. Poirier świetnie się wybronił i uciekł do stójki! Tam, „Diament” wściekle zaatakował rozpuszczając ciosy sierpowe. Bierny Makhachev, agresywny Amerykanin na zakończenie rundy.

Runda 4:

Wyrównana walka w stójce. Brak dynamiki i szybkości z obu stron. Czytelne sprowadzenia Makhacheva, z którymi nie miał problemów Poirier. Dobre ciosy Islama, sierpowe z prawej ręki. Lewy mistrza, ponowne szukanie sprowadzenia. Makhachev trzymał rywala w parterze, jednak Poirier ponownie uciekł i mocno zaatakował korpus w stójce, po chwili wyprowadzając także ciosy na głowę. Ponowne szukanie obalenia przez Rosjanina.

Runda 5:

Ciosy z prawej ręki w wykonaniu aktualnego mistrza. Niskie kopnięcie Poiriera. Szukanie sprowadzenia za jedną nogę po stronie Rosjanina, lecz doskonała obrona Dustina. Tajski klincz zapięty przez mistrza, podbródkowy i krótkie ciosy w wykonaniu zawodnika z USA. Dobre i celne kombinacje Poiriera. Próba obalenia w wykonaniu Makhacheva, początkowo dobra obrona Poiriera, jednak ostatecznie aktualny mistrz dopiął swego i sprowadził walkę do parteru, szukając poddania i je znajdując – zmuszając Poiriera do odklepania.