Mistrz FEN w kategorii średniej był bliski postawienia kluczowego kroku na swojej drodze po spełnienie sportowych marzeń, ale niestety pojawiły się znaczne komplikacje.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Piotr Kuberski (12-1) poinformował na swoich mediach społecznościowych o perypetiach zdrowotnych:

Cześć! Niestety nie mam dla Was dobrych wiadomości Z przykrością muszę oznajmić, iż nie wystąpię na DWCS 29.08.2023b.r Niestety odnawiająca się kontuzja biodra, którą nabyłem podczas ostatnich przygotowań uniemożliwia mi przygotowanie się do tak ważnego wydarzenia. Skraca ona okres przygotowawczy, w momencie kiedy to byłem na okresie roztrenowania. Będąc w tym miejscu, gdzie jestem nie mogę wziąć walki tylko po to, by pokazać się w oktagonie UFC. Jestem profesjonalistą a sama kontuzja nie pozwala przygotować się na 100% więc jestem zmuszony odpuścić. Jest to decyzja moja, sztabu szkoleniowego oraz managera. To była życiowa szansa walki z Brazylijczykiem. Chcę podziękować organizacji Fight Exclusive Night, bo nie torowała mi drogi do Dana White’s Contender Series! Chcę podziękować wszystkim kibicom za tak wiele słów wsparcia! Cieszę się, że jestem zauważany przez największą organizacje świta! Mogę tylko obiecać, że wrócę silniejszy, a gdy tylko nadarzy się okazja z pewnością z niej skorzystam! Ze sportowymi pozdrowieniami Piotr „Qbear” Kuberski

Tym samym reprezentant Ankos MMA nie zawalczy przed prezesem UFC – przynajmniej na razie. Kuberski ma passę dziewięciu zwycięstw z rzędu. Nie ma w zwyczaju czekać na werdykt sędziów. Prawie wszystkie pojedynki wygrał przed czasem. Ostatni raz wystąpił w maju, kiedy to dopisał kolejną udaną obronę trofeum wagi średniej organizacji FEN.

Zobacz również: Piotr Kuberski przed szansą dołączenia do UFC

źródło: facebook / Piotr Kuberski