Po dobrym technicznie widowisku, aczkolwiek niezbyt porywającym, Matt Schnell niejednogłośnie wypunktował Tysona Nama.

Runda 1:

Matt Schnell rozpoczął od krótkich ciosów i skracania dystansu, Tyson Nam czaił się na kontry. Przechwycone kopnięcie po stronie Nama, rywal stracił równowagę, lecz ten pozwolił mu wstać. Próba headkicka Schnella, Tyson przyjął go na gardę. Frontkick na korpus Matta, dwa ciosy sierpowe. Lewy i prawy Schnella. Dwa lewe i prawy po stronie Hawajczyka. Krótki lewy sierpowy w kontrze Tysona, zawodnik z Luizjany nie pozostawał dłużny i odpowiadał ciosami. Bardzo precyzyjny i dokładny Matt, świetna kombinacja wyprowadzona na głowę przeciwnika od razu, gdy ten skrócił dystans. Mocny prawy sierpowy Nama prześlizgnął się po szczęce przeciwnika. Matt dwa razy bardzo mocno dosięgnął głowy oponenta, po których ugięła się nieco noga zawodnika z Hawajów. Dwa krótkie proste Tysona, kombinacja sierpowych po stronie przeciwnika z Luizjany.

Runda 2:

Na otwarcie rundy drugiej, obaj potraktowali się lewymi ciosami. Walka dość wyrównana, póki co nie rysowała się przewaga żadnego zawodnika. Schnell został poinstruowany, żeby zwiększał częstotliwość ciosów. Dobre odskoki przed nadchodzącymi ciosami Tysona w wykonaniu zawodnika z Luizjany. Świetny prawy sierpowy Nama! Frontalne kopnięcie na tułów w wykonaniu Schnella. Lewy Matta, odpowiedź prawym w wykonaniu rywala. Wzajemne wyczekiwanie przeciwnika u obu fighterów. Stroną ofensywną, rozpoczynającą akcje stał się – w przeciwieństwie do pierwszej rundy – Tyson Nam. Schnell zaprzestał używania lewego prostego, którym dobrze rozpoczynał akcje na początku pojedynku. Wymiana na ciosy sierpowe, większość nie doszła do celu. Nam zasypał ciosami prostymi przeciwnika. Próbował zamknąć oponenta na siatce, choć ten nie dawał się tak łatwo ustawić na ogrodzeniu. Schnell rozpoczynając akcje podwójnym lewym prostym dobrze pracował w dystansie, odpychając przeciwnika. W momencie, gdy zaprzestał używania tej akcji – zdecydowanie więcej sukcesów notował przeciwnik, który mógł ochoczo do niego podchodzić, bo zawodnik z Luizjany oddawał mu pole. Wymiana na krótkie ciosy sierpowe, dołożone wysokie kopnięcie Tysona.

Runda 3:

Ostatnia runda rozpoczęła się ponownie pod dyktandem Tysona Nama, który był stroną napierającą. Kombinacja prawego w tułów i lewego sierpowego na głowę dawała mu wiele sukcesów. Schnell odpowiadał dobrymi i celnymi kombinacjami, wyprowadzając więcej ciosów, ponownie jednak oddawał pole swojemu rywalowi, który gdy był stroną ofensywną, radził sobie bardzo dobrze. Dobra kombinacja prawego i lewego sierpowego po stronie Nama. Niskie kopnięcie Hawajczyka. Obszerny lewy sierpowy. Schnell z dwoma krótkimi lewymi ze wstecznego, po chwili akcja ponowiona. Nieco za późno wrócił do tej akcji, która przecież przynosiła mu wiele sukcesów w poprzednich starciach. Niecelne ciosy Tysona. Prawy w tułów, lewy sierpowy. Zamknięty na siatce Schnell inkasował sporo ciosów od przeciwnika, odpowiedział kopnięciem, które złapał Hawajczyk. Koniec walki.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Matta Schnella jako zwycięzcę pojedynku, punktując 2x 29-28, 28-29 na jego korzyść.