Szok! Nadeszła pierwsza (niespodziewana) porażka Mateusza Rębeckiego w organizacji UFC! Polak uznał wyższość Diego Ferreiry przez TKO w trzeciej rundzie.

Runda 1:

Ciosy i kopnięcia od początku walki ze strony Mateusza Rębeckiego. Diego Ferreira na wstecznym, starał się odpowiadać kopnięciami. Dobry prawy Polaka zachwiał nieco Brazylijczykiem. Kolejne celne uderzenia polskiego zawodnika. Wymiana na ciosy z obu stron. Ferreira zamknięty na siatce. Lewy sierpowy Brazylijczyka, wysokie kopnięcie. Dobra kombinacja bokserska w wykonaniu Ferreiry. Podbródkowy zawodnika z Brazylii. Dobra kombinacja Rębeckiego. Frontkick zawodnika z Brazylii. Obszerny prawy Polaka, lecz poza celem. Doskonała kombinacja Mateusza, zakończona świetnym prawym sierpem, wysokie kopnięcie. Lewy Polaka. Wysokie kopnięcie Ferreiry, lewy sierp w odpowiedzi Rębeckiego. Kolejne wysokie kopnięcie Brazylijczyka. Doskonały lewy sierpowy Polaka! Ferreira na deskach! Rębecki wszedł do parteru z rywalem, wylądował w gardzie. Brazylijczyk próbując przetrwać trudne chwile, kleił się do polskiego zawodnika. Kontrola z góry po stronie byłego mistrza FEN, jednak bez większej agresji.

Runda 2:

Presja od początku drugiej rundy w wykonaniu Rębeckiego. Sierpowe, niskie kopnięcia. Ferreira choć chwiał się na nogach, odpowiadał swoimi uderzeniami i często trafiał. Udane sprowadzenie w wykonaniu Polaka za jedną nogę. Ferreira próbował poszukać z pleców próby poddania, lecz nieskutecznie. Doskonała kontra wyprostowanymi nogami w wykonaniu Brazylijczyka, co pozwoliło mu powrócić do stójki. Sierpowe Ferreiry, prawy Rębeckiego. Prawy i krótki lewy Polaka, kopnięcie na korpus Diego. Obszerny lewy Polaka, szukanie sprowadzenia spod siatki. Dobra obrona Brazylijczyka i mocny atak w stójce. Świetna kombinacja Ferreiry, idealna celność każdego ciosu. Wysokie kopnięcie Brazylijczyka. W coraz większych opałach Mateusz. Wysokie kopnięcie i ciosy Ferreiry. Sędzia zatrzymał akcję, aby wezwać lekarza. Polak został dopuszczony do kontynuowania pojedynku. Prawy Mateusza, podbródkowy i wysokie kopnięcie Ferreiry, Rębecki przechwycił akcję nożną i udanie sprowadził walkę do parteru. Ferreira udanie uciekł z niedogodnej pozycji, zajął plecy przeciwnika i sam poszukał duszenia trójkątnego rękoma.

Runda 3:

Dobre ciosy Ferriery na rozpoczęcie finałowej rundy, Polak próbował odpowiadać. Kopnięcie na korpus po stronie zawodnika z Brazylii. Ciosy na korpus Ferreiry. Wysokie kopnięcie. Kombinacje złożone z wielu ciosów po stronie Ferreiry. Doskonałe kombinacje bokserskie leciwego Brazylijczyka. Kolano, kolejne uderzenia Diego. Rębecki nie miał już sił, starał się odpowiadać pojedynczymi ciosami. Udane sprowadzenie Rębeckiego, lecz problemy z kontrolą. Rębecki za plecami, przeciwnik dobrze skontrował, to on znalazł się na górze, traktując także Polaka dobrym łokciem. Totalna dominacja w wykonaniu Ferreiry, ogrom ciosów spadał na głowę bezbronnego Mateusza. Walka na ostatnią minutę powróciła do stójki, gdzie i tak karty rozdawał Ferreira. Mocno porozbijany Rębecki był dla rywala praktycznie nieruchomym celem. Udane obalenie na zakończenie rundy w wykonaniu Ferreiry. Ogrom ciosów spadał na głowę Polaka, sędzia przerwał pojedynek.