Nicco Montano na UFC Vegas 33 miała zmierzyć się z Wu Yanan, jednak do tego starcia nie dojdzie. Montano w dniu ważenia wniosła na wagę za dużo o siedem funtów, czyli ok. 3 kilogramy. Zawodniczka na swoim Instagramie zamieściła post, w którym wypowiedziała się na ten temat.

W świecie sportów walki zbijanie wagi jest czymś na porządku dziennym i zdarza się, że po drodze coś w tym procesie pójdzie nie tak, jak powinno. Kibice widzą wtedy, jak ich ulubieni zawodnicy słaniają się na nogach, próbując choć na moment samodzielnie ustać na wadze. Mieszczą się w limitach, jednak tylko oni wiedzą, jakim kosztem. Inni decydują się odpuścić, gdy czują, że dalsze cięcie odbije się na ich zdrowiu.

Montano nie zrobiła wagi przed UFC Vegas 33, a na swoich mediach społecznościowych opisała proces zbijania nadwyżki kilogramów:

„Niestety przez wieloletnie i wymagające cięcie wagi, mój metabolizm zaczął nie wyrabiać. Robiłam już to wcześniej, ale niestety tym razem nie wyszło. Myślę, że w tym wszystkim należy robić to z głową. Uwierzcie mi, nie chciałam, by to się wydarzyło i robiłam wszystko, co w mojej mocy, by było w porządku. Ostatecznie życie lubi dawać nam po dupie.”

Montano ostatni raz pojawiła się w oktagonie w 2019 roku, gdy przez decyzję przegrała z Julianną Peną.

źródło: Instagram/Nicco Montano