Po świetnej walce, Mario Bautista wypunktował Ricky’ego Simona.

Runda 1:

Wymiana na kopnięcia od początku walki. Prawy krzyżowy Mario Bautisty. Próba lewego kontrującego w wykonaniu Ricky’ego Simona. Bautista szukał dystansu. Dobre ciosy proste i latające kolano Bautisty. Udane sprowadzenie po stronie Simona. Pojedynek szybko powrócił do stójki. Bautista wyprowadził sporo ciosów na nogach, co jakiś czas szukając kolana. Simon próbował obalenia, lecz nieskutecznie tym razem. Świetne kolano Bautisty, które Simon przyjął na głowę. Chwila klinczu pod siatką. Kontrola Simona. Walka ponownie na środku klatki. Prawy i lewy Simona, odpowiedź kilkoma ciosami w wykonaniu Bautisty. Dwa middlekicki Bautisty. Doskonały lewy Simona! Bautista padł na deski! Szybko się jednak pozbierał!

Runda 2:

Równie mocny początek w wykonaniu Bautisty, jak w pierwszy starciu. Niecelna obrotówka Mario. Dużo niecelnych akcji w wykonaniu Bautisty. Dobry podbródkowy i prawy kontrujący po stronie Bautisty. Kopnięcia w łydkę Simona. Lewy sierpowy Simona, kontra Bautisty. Bliskie zwarcie, ciosy Simona. Lewy sierpowy w tułów w wykonaniu Bautisty. Mocne kopnięcie Bautisty! Simon wyraźnie je odczuł! Dwa dobre proste Mario. Wysokie kopnięcie Bautisty na zakończenie rundy.

Runda 3:

Bautista nieroztropnie poszedł po sprowadzenie spod siatki, co sprawnie wykorzystał rywal, obalając go i lądując od razu w półgardzie. Bautista robił wszystko, aby wstać, co mu się udało! Walka ponownie w stójce. Sporo ciosów Bautisty lądowało na głowie porozbijanego już Simona. Ricky wyraźnie gubił się pod ofensywą stójkową swojego rywala. Ponowne szukanie obalenia przez Simona, lecz tym razem nieskuteczne.

Według sędziów, to Mario Bautista jednogłośnie wygrał walkę – 2x 30-27, 29-28.