Wiemy kto będzie przeciwnikiem Khamzata Chimaeva na gali UFC 294. Czeczen początkowo miał skrzyżować rękawice z Paulo Costą, jednak Brazylijczyk nie został dopuszczony do rywalizacji przez lekarzy. Nowym rywalem Chimaeva będzie były mistrz wagi półśredniej – Kamaru Usman.

Lekarze nie dali zielonego światła Brazylijczykowi, po tym jak przeszedł dwie operacje, z powodu kontuzji łokcia. W piątek, prawdopodobnie konieczna będzie trzecia. Khamzat Chimaev (12-0) krótko skomentował tę sytuację w mediach społecznościowych.

„Ten gej gada tyle bzdur przez cały rok a teraz ucieka jak kurczak”

UFC ogłosiło na swoim Twitterze, że miejsce „Borrachinhi” zajmie Kamaru Usman (20-3). Były mistrz okupuje 1. miejsce rankingu wagi półśredniej. Jest po dwóch porażkach z Leonem Edwardsem, ale w latach 2015-2021 pozostawał niepokonany, pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Nigeryjski koszmar” pas swojej dywizji zdobył w 2019 roku, pokonując Tyrona Woodleya. Bronił go później aż pięciokrotnie, odprawiając z kwitkiem takie marki jak Colby Covington, Jorge Masvidal i Gilbert Burns. Starcie zapowiada się arcyciekawie. Czy „Borz” pozostanie niepokonany?

Zobacz także: USADA kończy współpracę z UFC!

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: Twitter/UFC, Twitter/Khamzat, Sherdog