Nasrat Haqparast wraca do akcji po nieudanej próbie podejścia pod najlepszą piętnastkę wagi lekkiej. Jak udało się ustalić reporterowi ESPN – Brettowi Okamoto – zobaczymy go w akcji już 19 lutego. Podejmie on wtedy występującego pod flagą Kanady, Johna Makdessi’ego.

„Według źródeł, starcie Nasrat Haqparast vs. John Makdessi, zostało uzgodnione na 19 lutego. Całkiem ciekawa stylistycznie konfrontacja.”

Nasrat Haqparast (13-4) po raz ostatni zameldował się w oktagonie UFC, we wrześniu bieżącego roku. Podczas gali z numerem 266, stanął w szranki z Danem Hookerem (21-11), jednakże przewalczywszy pełny, 15-minutowy dystans, finalnie musiał uznać wyższość rywala, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię dwóch triumfów, w ramach której pokonywał kolejno Alexa Munhoza (6-2), a także Rafę Garcię (12-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

John Makdessi (18-7) natomiast będzie podchodził do tego pojedynku po wygranej, której w kwietniu doznał w pojedynku z Ignacio Bahamondesem (12-4), pokonując go na punkty. Wcześniej zaś nie miał tyle szczęścia, odnosząc porażkę z rąk bardzo doświadczonego Brazylijczyka, Francisco Trinaldo (27-8).

Źródło: Twitter/Brett Okamoto