Za dwa tygodnie miejsce będzie miała jubileuszowa, dziesiąta edycja EMC. Przedstawiciele organizacji sukcesywnie odkrywają karty, związane z tym wydarzeniem. Właśnie ogłoszono pojedynek Lom-Ali Eskieva. Zmierzy się on z Brazylijczykiem, Welissonem Paivą.

Od zeszłego roku, Lom-Ali Eskiev (19-5) związany jest z organizacją KSW. Jak dotąd stoczył tam dwa pojedynki, z czego jeden z wysoko notowanym zawodnikiem, które zwyciężył, dzięki czemu wdarł się do czołówki klasyfikacji piórkowej. Do akcji miał powrócić pod koniec sierpnia, jednakże wypadł dosłownie na ostatniej prostej. By całkowicie nie zmarnować okresu przygotowawczego, zdecydował się wystąpić na zaplanowanym na 24 września EMC.

Zobacz także: Lom-Ali Eskiev zawalczy na wrześniowym EMC 10

Do tej pory nie wiadomo było jednak, z kim się skonfrontuje. Teraz wszystko stało się już jednak jasne. Jego oponentem będzie legitymujący się rekordem 7-2-1, Welisson Paiva. Co ciekawe – starcie zakontraktowano w limicie wagi lekkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Paiva podejdzie do tej rywalizacji po remisie, który w kwietniu tego roku zdobył w konfrontacji z Mateo Pereirą (3-3-1). Wcześniej zaś mógł pochwalić się serią dwóch zwycięstw. W przegranym polu zostawiał kolejno Elyssona Machado (6-3) oraz Antonio Domingosa (5-6). W obu tych przypadkach wygrywał na kartach sędziowskich.

Źródło: Instagram/EMC