Podczas gali XTB KSW 90 dojdzie do debiutu w okrągłej klatce Eweliny Woźniak (7-2, 2 KO, 3 Sub), czołowej polskiej zawodniczki wagi słomkowej. W organizacji KSW przywita ją pochodząca z Bułgarii Alexandra Toncheva (5-3-1, 1 KO, 1 Sub). Do pojedynku dojdzie 20 stycznia na COS Torwar w Warszawie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Aleksandra Toncheva rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2017. Do dziś stoczyła dziesięć walk, z których pięć wygrała. W KSW zadebiutowała w maju tego roku i musiała uznać wyższość Anity Bekus. Przegrana ta przerwała serię trzech zwycięstw z rzędu w wykonaniu Bułgarki. Przed wejściem na zawodową drogę Toncheva rywalizowała też amatorsko. Zdobyła między innymi tytuł mistrzyni świata i dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy IMMAF, najbardziej prestiżowej organizacji amatorskiego MMA na świecie. Jest też wielokrotną medalistką zawodów grapplingowych. Aleksandra zbierała doświadczenie walcząc dla takich organizacji jak Rizin czy Bellator. Poza Polską biła się w Bułgarii, Japonii, Irlandii, Włoszech, Serbii, Turcji, Kazachstanie i na Słowacji.

Ewelina Woźniak swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2018. Wcześniej rywalizowała na matach amatorskich, a dziś ma na swoim koncie dziewięć profesjonalnych pojedynków, z których siedem wygrała. Zdobyła pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders i jest byłą pretendentką do tytułu wagi muszej organizacji Ares. Ewelina ma już na swoim zawodowym koncie walki z zawodniczkami znanymi z klatki KSW. Pokonała Karolinę Wójcik, Anitę Bekus i Magdalenę Sormovą. Musiał jednak uznać wyższość Marii Silvy. Reprezentantka klubu Czerwony Smok Poznań jest zawodniczką przekrojową. Z sukcesami walczyła do tej pory nie tylko w MMA, ale też w brazylijskim jiu-jitsu i w kickboxingu. Poza Polską rywalizowała do tej pory w Anglii, Czechach i Francji.

Walka wieczoru

120,2 kg/265 lb: Arkadiusz Wrzosek (3-0, 1 KO, 1 Sub) vs Ivan Vitasović (12-5-1, 9 KO, 2 Sub)

Karta główna

83,9 kg/185 lb: Radosław Paczuski #6 (5-2, 4 KO) vs TBA

65,8 kg/145 kb: Damian Stasiak #6 (14-9, 1 KO, 11 Sub) vs Adam Soldaev #7 (7-2, 4 KO, 1 Sub)

52,5 kg/115 lb: Alexandra Toncheva (5-3-1, 1 KO, 1 Sub) vs Ewelina Woźniak (7-2, 2 KO, 3 Sub)

Informacja prasowa