Yan Xiaonan jest świadoma, że w nieuniknionej potyczce mistrzowskiej z Zhang Weili nie zyska poparcia lokalnych kibiców. Nie jest to dla niej jednak duża przeszkoda.

UFC może być na granicy swojego pierwszego pojedynku o tytuł między Chinami, na co Yan Xiaonan żywi wielką nadzieję. Na UFC 288, Chinka pokonała Jessicę Andrade przez szybkie TKO. Przerwanie nastąpiło w 2 minucie i 20 sekundzie pierwszej rundy, a Xiaonan ma nadzieję, że krótki czas walki przybliży ją do potencjalnego starcia o pas mistrzowski wagi słomkowej.

Nie wiem, jaki jest plan po stronie (Zhang) Weili, czy ma już zaplanowaną walkę.

– powiedziała Xiaonan podczas konferencji prasowej po walce.

Ale jeśli daliby mi szansę, zdecydowanie mogłabym walczyć o pas, ponieważ gdy wchodzę do oktagonu, moim celem jest tylko mistrzostwo. Mam nadzieję, że Dana (White) może sprawić, że ta walka się odbędzie.

Aktualna mistrzyni kobiecej kategorii słomkowej, Weili, nie ma obecnie zaplanowanej walki. Jeśli ta walka będzie następna, Xiaonan przyznała, że nie wygra popularnościowego konkursu przeciwko pierwszej chińskiej mistrzyni UFC.

Ponieważ Weili jest mistrzynią, myślę, że jest bardziej lubiana przez chińskich fanów. Teraz jest wielu chińskich fanów, którzy mnie krytykują. Oni mnie nie lubią. Nie mogę podzielić miłości z Weili, więc po prostu chcę ich uciszyć.

Niezależnie od czasu i miejsca walki, prezydent UFC White wskazał, że widzi pojedynek Weili vs Xiaonan jako wielki sukces dla promocji na azjatyckich rynkach.

Nie wiem, co zrobimy z Yan (lub) gdzie się uda, ale zdecydowanie będę patrzeć na Chiny – powiedział White na konferencji prasowej po wydarzeniu.

Zobacz także: UFC 288: Xiaonan Yan ubija Jessicę Andrade! [WIDEO]

źródło: mmajunkie.com