Przed Wami jedna z najważniejszych kategorii w naszym plebiscycie – ZAWODNIK ROKU 2023! Tym razem dwóch fighterów szło „łeb w łeb” w tej rywalizacji i wybór zwycięzcy naprawdę nie był prosty!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Przyznając nagrodę w kategorii ZAWODNIK ROKU redakcji InTheCage.pl braliśmy pod uwagę liczbę wygranych walk oraz charakter organizacji, w których biją się kandydaci do tego tytułu. Oczywiście doceniamy nie tylko zawodników UFC czy innych dużych zagranicznych promotorów, ale też tych, którzy walczą pod banderą naszych rodzimych organizcji.

Po długich dywagacjach uznaliśmy, że w kategorii ZAWODNIK ROKU zwycięży Mateusz „Rebeastie” Rębecki! Mateusz zadebiutował w UFC po imponującym zwycięstwie w Dana White’s Contender Series 2022. Walcząc 30 sierpnia pokonał Rodrigo Lidio i zapewnił sobie kontrakt z UFC. Jego debiut w klatce największej organizacji MMA na świecie 14 stycznia 2023 r. przeciwko Nickowi Fiori zakończył się jednogłośnym zwycięstwem. Rębecki kontynuował swoją passę i 24 czerwca znokautował Loika Radzhabova. Kolejne zwycięstwo odniósł 11 listopada na UFC 295, pokonując Roosevelta Robertsa.

Warto dodać, że był także znakomity rok dla zawodników (i zawodniczki), którym postanowiliśmy przyznać wyróżnienia w tej kategorii:

  • Mateusz Gamrot – z powodzeniem utrzymuje się w topie dywizji lekkiej największej organizacji MMA na świecie i daje Polakom nadzieję na to, że ponownie pas UFC przyjedzie nad Wisłę.
  • Karolina Kowalkiewicz – inspiracja i piękny dowód na to, że nie warto się poddawać, tylko należy walczyć o siebie i swoją pasję.
  • Adrian Bartosiński – przez wiele lat niedoceniany i stawiany w roli underdoga – obecnie mistrz KSW i jedyny Polak, który pokonał Salahdine’a Parnasse’a.