Zawodnik amerykańskiego giganta, Sedriques Dumas, który niedawno odniósł imponujące zwycięstwo na UFC 294 – został aresztowany we wtorek na Florydzie po konfrontacji z policją.

Według danych z Escambia County, rywalizujący aktualnie pod sztandarem UFC Sedriques Dumas (9-1) został aresztowany około godziny 6:13. Zarzucano mu pobicie.

Zobacz także: „Ta więź jest nierozerwalna” – Albarracin pozostaje w sztabie Cejudo

Dalsze szczegóły dotyczące jego aresztowania nie zostały jednak udostępnione. W momencie zatrzymania, 28-latek transmitował live’a na swoim facebookowym profilu. Widać tam, jak wdaje się w słowną kłótnię z kilkoma funkcjonariuszami na kilka godzin przed tym, jak został wrzucony za kratki.

Na nagraniu widać, że Dumas był wyraźnie zdenerwowany po tym, jak policjanci zostali wezwani do niego za „zakłócanie porządku”. Według nich zadzwoniła do nich jego partnerka, bo ten natarczywie miał dobijać się do jej drzwi i hałasować. Zawodnik próbował wyjaśnić jednak, iż już się nie spotykają, a on stara się wyłącznie uspokoić, zwyczajnie spacerując.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dumas trzykrotnie występował już stricte w oktagonie UFC, gdzie dostał się dzięki wygranej w jednej z edycji Dana White’s Contender Series. Amerykanin ma już zaplanowaną także kolejną potyczkę – końcem marca ma stanąć w szranki z doświadczonym Nursultonem Ruziboevem (35-8-2). Póki co nie wiadomo jednak, czy areszt nie wpłynie jakoś na to zestawienie.

Źródło: X/MMA Mania, MMA Fighting