Zmiany w rankingu UFC: Jan Błachowicz awansuje, Smith debiutuje w TOP 10

58
Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

UFC Fight Night 134 w Hamburgu, zgodnie z oczekiwaniami, dał asumpt do roszad w rankingu dywizji półciężkiej i trzeba przyznać, że faktycznie zmian mamy sporo.

Najważniejsza zmiana z punktu widzenia polskich fanów, to awans Jana Błachowicza na czwartą pozycję w rankingu. Janek konsekwentnie pnie się w górę zestawienia, a swoją obecną lokatę zawdzięcza (można tak powiedzieć) Corey’owi Andersonowi, który pokonał decyzją na UFC w Hamburgu Glovera Teixeirę. Dzięki tej wygranej sam Anderson awansował o trzy oczka, a Teixeira spadł aż o pięć, lądując poza „pudłem” dywizji.

Spadek aż o trzy miejsca i finalnie pozycję numer 11 zaliczył także mający do minionej niedzieli świetną passę zwycięstw Mauricio Shogun Rua. Jego kat, Anthony Smith, dzięki wygranej z legendą na UFC Fight Night 134 zadebiutował w TOP 10 dywizji na dziewiątym miejscu.

źródło: UFC.com

Na pierwszych dwóch pozycjach znajdują się niezmiennie: Alexander Gustafsson i Volkan Oezdemir. Bez zmian również miejsca 7 i 10 zajmowane odpowiednio przez Ovience’a Saint Preux oraz Mishę Cirkunova.

 

źródło: UFC.com