Zawodnik, który bardzo dobrze zna z maty aktualnego, podwójnego mistrza KSW – Gleison Tibau – jest pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności. O tym, jak poradziłby sobie pod szyldem UFC, opowiedział w rozmowie z Sherdog.com

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Weteran światowych organizacji – w tym tej największej – Gleison Tibau (36-15) miał niedawno okazję porozmawiać z portalem Sherdog.com, gdzie w samych superlatywach wypowiedział się o aktualnym posiadaczu dwóch pasów KSW, Roberto Soldicu (20-3). Jak uważa – jego siła przewyższa nad innymi zawodnikami, w tym tymi z samej czołówki amerykańskiego giganta.

Jego siła nie jest normalna. Jedynym zawodnikiem, z którym miałem do czynienia z podobną siłą, był Khabib Nurmagomedov, ale on wykorzystywał ją do zapasów, czy rzutów. W przypadku Roberto mówimy o sile ciosu. Trenowałem już z Colbym Covingtonem, Robbiem Lawlerem i wieloma innymi, czołowymi zawodnikami UFC, ale nigdy czegoś takiego nie czułem. Za każdym razem, kiedy z nim ćwiczę, potrzebuję dwóch dni na odnowę.

Według Brazylijczyka, w kontrakcie „Robocopa” z KSW został jeszcze tylko jeden pojedynek, po którym – w przypadku, gdy nie otrzyma jakieś bardzo interesującej propozycji – powinien przejść do globalnego potentata.

Soldic ma jeszcze jedną walkę w KSW i jeśli KSW nie złoży świetnej propozycji przedłużenia kontraktu, to musi przejść do UFC.

Mamed Khalidov (35-8-2) niedawno boleśnie przekonał się o tym, jak kończą się wymiany stójkowe z reprezentantem Chorwacji. Po jednym z jego ciosów upadł na matę i przez długi okres nie był w stanie dojść do siebie. Co jednak jeszcze gorsze – wymagana była operacja, bowiem doświadczył on licznych pęknięć twarzoczaszki. Tibau jest pewny, iż w taki sam sposób skończy każdy, kto spróbuje z nim tak zawalczyć.

Powiedziałem mu, że stosunkowo niewiele osób ogląda KSW w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli przejdziesz do UFC, to zszokujesz świat. Jakikolwiek człowiek, który wda się z tobą w wymianę stójkową, upadnie. Jego siła jest anormalna.

Zobacz także: „To jak kopnięcie konia” – Lekarze MML ze szczegółami po operacji Mameda Khalidova

Na ten moment oczywiście nie wiadomo, kto będzie kolejnym oponentem Soldica pod sztandarem KSW. Dywizje, w których dzierży pasy są jednak dość dobrze obsadzone, więc z pewnością uda się doprowadzić do jakiegoś interesującego dla fanów zestawienia.

Źródło: Sherdog.com