Mistrzyni wagi muszej UFC, Alexa Grasso, ujawniła prawdopodobny termin swojej rewanżowej walki z Valentiną Shevchenko.

Dwie zawodniczki niedawno stoczyły walkę o mistrzostwo kategorii muszej podczas UFC 285. Przed galą, to Valentina Shevchenko była wyraźną faworytką do zwycięstwa i utrzymania swojego tytułu. Jednak Alexa Grasso niespodziewanie była w stanie zaskoczyć większość fanów i ekspertów, o bukmacherach nie wspominając.

W czwartej rundzie, Grasso wykorzystała błąd rywalki i szybko wpięła się jej za plecy. Zapięła jej ciasne duszenie, co zmusiło Shevchenko do odklepania. W ten sposób, długi okres panowania na szczycie kategorii muszej Kirgizki dobiegł końca, a Meksyk zyskał swoją pierwszą kobiecą mistrzynię UFC.

Po walce pojawiły się głosy sugerujące, że rewanż między nimi nie jest potrzebny, w tym temacie wypowiadał się m.in. dziennikarz Ariel Helwani. Jednak na antenie The MMA Hour, Alexa Grasso ogłosiła, że chce ponownie stoczyć walkę z Valentiną Shevchenko. Nowa mistrzyni wyraziła również nadzieję, że walka odbędzie się w Meksyku. Grasso już ma upatrzoną datę na rewanż z Shevchenko, 16 września, który jest dniem niepodległości Meksyku.

Jestem naprawdę podekscytowana drugą walką i wiem, że ludzie będą chcieli ją zobaczyć, ponieważ wielu ludzi twierdzi, że to był jej błąd i że to była jednorazowa okazja, którą wykorzystałam. Oczywiście, ja nie uważam, że to był przypadek, ponieważ wiele razy trenowaliśmy tę konkretną akcję, ale uważam, że będzie to istotne, aby udowodnić każdemu, że to ja jestem mistrzynią.

– powiedziała Meksykanka, dodając:

Nie wiem, jakie są szanse, ale bardzo bym chciała, aby ta druga walka odbyła się w Meksyku. I chciałabym, żeby ta walka mogła odbyć się w Guadalajarze. Wyobraźcie sobie to. Canelo będzie walczył tutaj w Guadalajarze. Wyobraźcie sobie przyprowadzenie UFC do mojego miasta, to byłoby coś ogromnego. Ale jeśli to będzie po prostu gdzieś w Meksyku, to też będzie świetnie. Wrzesień brzmi wspaniale. Wrzesień brzmi niesamowicie, ale zobaczymy. Oczywiście, przed końcem tego roku, chciałabym walczyć. Dwie walki każdego roku brzmią dobrze. Naprawdę mam nadzieję, że to może się odbyć w Meksyku.

Warto dodać, że oprócz Grasso, aktualnymi posiadaczami pasów z Meksyku są Brandon Moreno oraz Yair Rodriguez. Moreno to aktualny mistrz kategorii muszej mężczyzn, natomiast Rodriguez posiada tytuł tymczasowy w wadze piórkowej.

Zobacz także: Yair Rodriguez apeluje, by mistrzowska walka z Volkanovskim odbyła się w Meksyku

źródło: bjpenn.com