Szokujące wieści! Mistrz wagi półciężkiej UFC zwakował pas i nie zawalczy w grudniu w rewanżowym starciu z Gloverem Teixeirą! Tym samym walka naszego rodaka nie tylko stała się main eventem UFC 282 ale także zyskała wręcz status title shota!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jak informuje Kevin Iole z Yahoo Sports, Jiri Prochazka nie weźmie udziału w gali UFC 282, na której miał bronić pasa mistrzowskiego w starciu rewanżowym z Gloverem Teixeirą. Mistrz doznał poważnej kontuzji barku w trakcie treningów i został zmuszony do wycofania się z walki. Brazylijczyk tymczasem odrzucił propozycję innego rywala i tym samym w main evencie grudniowej gali zmierzą się Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev.

To jednak nie koniec wieści, które wprawiły w osłupienie świat MMA. Wedle Ryana Fredericka walka Błachowicz vs. Ankalaev zyskała status mistrzowskiej!

Jak dodaje Brett Okamoto, decyzję o zwakowaniu pasa podjął sam Prochazka. Organizacja nie wymuszała tego na nim. Czech nie chce blokować dywizji z szacunku do innych zawodników. Z wypowiedzi Tima Simpsona, managera Jiriego wynika, że kontuzja, jakiej uległ jego podopieczny, może go wykluczyć z rywalizacji nawet na rok.

To najgorsza kontuzja barku, jaką widzieli lekarze UFC w dotychczasowej historii.

dodaje w rozmowie z Yahoo Sports Dana White.

Naprawdę, kur**sko paskudna. Czeka go poważna operacja oraz długi okres rekonwalescencji.

Kto będzie nowym mistrzem UFC?

Informację o kontuzji Prochazki potwierdził także sam promotor, jednocześnie dodając, iż o zwakowany tytuł zmierzą się dotychczasowi bohaterowie co-main eventu UFC 282. Przed Jankiem zatem niepowtarzalna szansa odzyskania pasa! Trzymajcie kciuki!

Źródło: Kevin Iole