Styczniowa gala KSW odbędzie się w Szczecinie, a w main evencie tego wydarzenia wystąpi lokalny bohater i jeden z najpopularniejszych zawodników MMA w Polsce – Michał Materla. Jego rywalem będzie dawno niewidziany nad Wisłą Kendall Grove.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Podczas pierwszej gali KSW w roku 2023 Michał Materla zmierzy się z Kendallem Grovem, którego raz już pokonał. Do pierwszej konfrontacji Materli, ówczesnego mistrza wagi średniej, z Grovem doszło w roku 2013 na gali KSW 23. Starcie okazało się krwawym widowiskiem pełnym zwrotów akcji i emocji od pierwszej do ostatniej sekund. Pojedynek rozstrzygnął się na kartach sędziowski, a jego zwycięzcą został Materla. Obaj zawodnicy zostali nagrodzeni bonusami za najlepszą walkę wieczoru. Trzy lata później na gali KSW 36 miało dojść do rewanżu, jednak walka ostatecznie się nie odbyła. Teraz w końcu drogi tych dwóch doświadczonych zawodników przetną się ponownie.

Myślę, że osoby, które śledzą KSW i moją karierę, na pewno pozytywnie odbiorą to zestawienie, właśnie ze względu na przebieg naszej pierwszej walki.

powiedział Michał Materla w rozmowie z Maciejem Turskim podczas wizyty w studio gali XTB KSW 77.

Cieszę się, że będę mógł drugi raz z nim zawalczyć. 

Michał Materla jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce. Na swoim koncie ma już 40 stoczonych pojedynków, ale cały czas czuje ducha i potrzebę rywalizacji.

Ciężko jest odpuścić i skończyć karierę. Ciało nie nadąża za moimi ambicjami, ale staram się każdego dnia wychodzić ze strefy komfortu i mam nadzieję, że tak samo w tej walce, jaki i w poprzedniej, to moja ręka będzie uniesiona w geście zwycięstwa.

dodał.

Na XTB KSW 78 Michał Materla po raz kolejny zawalczy podczas gali KSW w Szczecinie. W styczniu tego roku zmierzył się tam z Jasonem Radcliffe’em i w pięknym stylu znokautował go już w pierwszej rundzie walki. Dla Berserkera ze Szczecina była to 31. wygrana w karierze.

Jestem lokalnym patriotą i bardzo się cieszę, że na koniec kariery tyle razy będę miał okazję odwdzięczyć się tym wszystkim fanom, którzy mi kibicują, wspierają mnie i życzą mi dobrze. Oni dają mi emocje poza walką, a ja będę mógł się im odwdzięczyć w walce.

Do walki Michała Materli z Kendallem Grovem dojdzie już 21 stycznia w Szczecinie.

Zobacz także: Michał Materla vs. Kendall Grove 2 nowym main eventem XTB KSW 78

źródło: Kswmma.com