Po ośmiu zawodowych walkach, kończy się przygoda Akopa Szostaka z MMA. Jego menadżer – Artur Ostaszewski – dosadnie dał to do zrozumienia, wspominając przy okazji o przyczynach.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Akop Szostak (4-4) rozpoczął rywalizację w mieszanych sztukach walki w 2015 roku. Podczas sześcioletniej kariery obijał się w kilku polskich organizacjach, wliczając w to również FEN, EFM Show, czy KSW. Wszystko wskazuje jednak na to, iż ze względu na kontuzje, nie jest w stanie dalej kontynuować treningów.

Myślę, że Akop Szostak nie będzie już występował. Jednak te kontuzje pleców nie pozwalają mu na siłowanie się przy jakichś ruchach skrętnych, czyli ogólnie zapasów nie jest w stanie robić. Może uderzać, kopać, czy coś parterowo działać, ale zapasów nie da rady robić. Ma inny sportowy plan na siebie związany z innymi dyscyplinami, więc myślę, że w najbliższych tygodniach będzie to wyklarowane i idzie w coś zupełnie innego. 

przyznał jego menadżer Artur Ostaszewski, w rozmowie z naszym portalem.

Zobacz także: Szalona reakcja Materli na wygraną Szpilki [WIDEO]

Szostak po raz ostatni wystąpił w lipcu 2021 roku. Podczas KSW 62 zawalczył w ramach main eventu z Szymonem Kołeckim (10-1). Nie miał w tym pojedynku jednak zbyt wiele do powiedzenia, zostając rozbitym zaledwie po 45. sekundach od rozpoczęcia starcia.