DONIESIENIA: Ariane Lipski vs. Joanne Calderwood na UFC 233

Ariane Lipski (facebook)

Jak donosi Ariel Helwani, była mistrzyni KSW, Ariane Lipski, ma już wyznaczoną nową datę debiutu w UFC. Potwierdza się tym samym informacja, którą jako pierwszy podał dziś reporter WMMArankings.com.

Na podstawie wpisów w mediach społecznościowych, jakie w zbliżonym czasie zamieściły Ariane Lipski (10-3) i Joanne Calderwood (12-3), reporter WMMArankings.com wysunął tezę, iż właśnie te dwie zawodniczki zestawi ze sobą UFC w ich najbliższych walkach.

Informację tę potwierdził właśnie Ariel Helwani, powołując się na kilka źródeł. Dodatkowo wskazał, że zawodniczki zawalczą ze sobą na styczniowej numerowanej gali UFC 233, która będzie transmitowana w PPV.

Była mistrzyni KSW miała zawalczyć podczas gali UFC Fight Night 140 w Argentynie, która odbędzie się 17 listopada. Walka została jednak odwołana z powodu kontuzji rywalki Ariane, Maryny Moroz (8-3). Organizacja nie była w stanie zaproponować sensownego zastępstwa i w rezultacie debiut Brazylijki w oktagonie musiał zostać przełożony.

Joanne Calderwood widziana była w klatce UFC ostatni raz w sierpniu tego roku. Pokonała wówczas Kalindrę Farię (18-8-1) przez poddanie w pierwszej rundzie starcia. Było to jej drugie zwycięstwo w wadzie muszej UFC. Czy na UFC 233 JoJo dopisze do swojego rekordu kolejną wygraną z byłą zawodniczką KSW?

Gala UFC 233 odbędzie się 26 stycznia 2019 roku w Anaheim, w Kalifornii.

Zobacz także: Doniesienia: Ben Askren vs. Robbie Lawler dodani do rozpiski UFC 233 w Anaheim

 

źródło: Twitter, ESPN