Waga lekka UFC obsadzona jest bardzo mocnymi nazwiskami. Co jednak o każdym z zawodników uważa były pretendent do pasa – Michael Chandler? Tego możemy dowiedzieć się z nowego materiału, dostępnego w mediach globalnego potentata. 

Z uwagi na swój widowiskowy styl walki, pozycję w oficjalnej klasyfikacji, a także osobowość, wielu zawodników spogląda w kierunku potencjalnej konfrontacji z Michaelem Chandlerem (23-8). Jednym z nich jest nasz rodak, Mateusz Gamrot (21-2), który raz po raz zaczepiał Amerykanina w przestrzeni internetowej. Jak doskonale wiadomo – niestety koniec końców nic to nie dało, bowiem „Iron” ma od pewnego czasu zaklepanego już innego oponenta. Chodzi oczywiście o niesamowicie medialną potyczkę z Conorem McGregorem (22-6).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Nie bez przyczyny mówi się, iż kategoria lekka jest jedną z najmocniejszych w amerykańskim gigancie. Wystarczy spojrzeć w ranking, by zobaczyć, jak utalentowani zawodnicy tam rywalizują. Dla nas, Polaków, najważniejsza jest oczywiście obecność „Gamera”. A co o nim sądzi właśnie Chandler?

Myślę, że Gamrot jest kolejnym z gości, którzy weszli do topowej dziesiątki i jak najszybciej szukają rywalizacji z najlepszą piątką. Oczywiście przegrał ostatnią walkę z Beneilem Dariushem, ale wiele osób doświadczyło już porażki z jego rąk. Jest bardzo twardym, silnym, przykładającym uwagę do szczegółów grapplerem, zapaśnikiem. Jest w stanie postawić się prawie każdemu w TOP 10. Ciekawie będzie przyglądać się temu, co dalej się z nim stanie. Jest niesamowicie utalentowany. Potrzebuje wyłącznie tego jednego starcia, które umożliwi mu wejście do czołówki. 

Zobacz także: Conor McGregor odejdzie po ewentualnej przegranej z Chandlerem? Islam Makhachev nie ma wątpliwości

Gamrot jak dotąd sześciokrotnie występował pod sztandarem UFC, zwyciężając cztery z tych pojedynków. Póki co nieznane są szczegóły dotyczące jego kolejnego startu. Obecnie sklasyfikowany jest na siódmej lokacie w rankingu wagi do 70 kilogramów.

Źródło: YouTube/UFC – Ultimate Fighting Championship