Najbliższe tygodnie będą bardzo interesujące, jeżeli chodzi o rozkład sił w kategorii piórkowej UFC. Bryce Mitchell stanie w szranki z Movsarem Evloevem, Calvin Kattar zmierzy się zaś z Arnoldem Allenem. Co ciekawe – dla obu tych starć zawodnikiem rezerwowym będzie Ilia Topuria.

Ilia Topuria (12-0) z przytupem wszedł do największej organizacji MMA na świecie. Jak dotąd zawalczył pod tamtejszym sztandarem czterokrotnie, zwyciężając w każdym z tym pojedynków. Co warto podkreślić – trzy z nich kończyły się przed wypełnieniem regulaminowego czasu. Do akcji miał powrócić 29 października, konfrontując się z doświadczonym i bardzo dobrze rozpoznawalnym Edsonem Barbozą (22-11). Niestety, jak już wiadomo, walka ta nie dojdzie do skutku przez kontuzję Brazylijczyka.

Zobacz także: Doniesienia: Barboza kontuzjowany – wypada ze starcia z Topurią

W najbliższym czasie, do klatki globalnego potentata w ramach dwóch main eventów wejdzie aż czterech sklasyfikowanych w najlepszej 15 dywizji piórkowej zawodników. 29 października Calvin Kattar (23-6) skrzyżuje rękawice z Arnoldem Allenem (18-1), 5 listopada dojdzie natomiast do potyczki Bryce’a Mitchella (15-0) z Movsarem Evloevem (16-0). W związku z tym, iż do tego czasu na pewno nie uda się znaleźć godnego rywala dla Topurii, będzie on pełnił rolę rezerwowego do wyżej wymienionych zestawień.

Jesteśmy zastępstwem na te dwie główne gale teraz w wadze Ilii. Evloev-Mitchell, jeśli któryś wypadnie, to wskakujemy. Jeżeli ta sama sytuacja się zdarzy u Kattara… On walczy z kim? [Arnoldem Allenem – przyp. red.], to to samo.

powiedział menadżer „Matadora”, Łukasz Orzeł, w rozmowie z naszym portalem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Materiał powstał we współpracy z partnerem