Świeżo koronowany mistrz kategorii półciężkiej, Jamahal Hill zaprasza Alexa Pereirę – serdecznego przyjaciela i partnera treningowego Glovera Teixeiry do pomszczenia jego ostatniego rywala. Amerykanin jest pewny, że znokautuje Brazylijczyka.

Ostatnimi czasy, Chael Sonnen opublikował filmik zawierający propozycję zestawienia Alexa Pereiry z Jamahalem Hillem. Były zawodnik MMA twierdzi, że Pereira niespecjalnie ma ochotę robić wagę do kategorii średniej, ponadto ma pewne sprawy do wyjaśnienia z aktualnym mistrzem wyższej wagi – pomszczenie przyjaciela, Glovera Teixeiry, który w sobotę uległ Hillowi na pełnym dystansie, kończąc mocno porozbijanym.

Pereira nie garnie się jakoś szczególnie do walki z Hillem. Zawodnik z Brazylii chce w pierwszej kolejności obronić pas dywizji średniej, albo dając rewanż Israelowi Adesanyi, albo mierząc się z Robertem Whittakerem.

Zobacz takżeAlex Pereira otwarty na pojedynek z Robertem Whittakerem jeśli Israel Adesanya nie będzie chciał rewanżu

Hill jest natomiast otwarty na starcie z kolejnym Brazylijczykiem.

Mówią mi, że [Alex Pereira] może zmienić dywizję na półciężką. Dawaj, chodź tutaj mój chłopcze! Kiedykolwiek się na to zdecyduje. Jestem w stanie go rozj*bać. Chodź tutaj. Byłem tam w Nowym Jorku, oglądałem jego walkę na UFC 281. Z całym szacunkiem do Izzy’ego, ale znokautuję Pereirę.

Niewykluczone, że kiedyś do takiego starcia dojdzie. Na ten jednak moment, wydaje się, że obaj mają co robić w swoich kategoriach. W kolejce do Hilla stoi bowiem Jiri Prochazka, który planuje powrót do klatki na przełomie lipca/sierpnia, a plany Brazylijczyka także są już mniej więcej znane. Ponadto, aktualnie Pereira nie zrobił nic, aby zasłużyć na walkę o drugi pas mistrzowski.

Zobacz także: Jiri Prochazka skomentował sobotnią wygraną Hilla, podał przybliżony termin powrotu do oktagonu

źródło: mmamania.com