Najnowsza aktualizacja klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe amerykańskiego giganta przyniosła awans naszej rodaczki – Joanny Jędrzejczyk. Jeżeli chodzi o miejsce, które zajmuje w dywizji słomkowej, to pozostało bez zmian. 

W miniony weekend miejsce miało UFC Vegas 39, gdzie w walce wieczoru doszło do konfrontacji dwóch zawodniczek kategorii słowkowej. Marina Rodriguez (15-1-2) podjęła wtedy Mackenzie Dern (11-2) i przewalczywszy z nią pełny dystans, ostatecznie sięgnęła po triumf na kartach sędziowskich. Dla Brazylijki była to już trzecia wygrana z kolei z topową fighterką w swojej dywizji, stąd została nagrodzona wpisaniem do rankingu najlepszych bez podziału na wagę. Momentalnie wskoczyła na 12. pozycję, wyprzedzając Lauren Murphy (15-5), Xiaonan Yan (13-2) oraz Julianne Penę (10-4).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Pomimo braku aktywności od ponad roku, z delikatnego awansu może się cieszyć także nasza krajanka, a była mistrzyni – Joanna Jędrzejczyk (16-4). Polka przesunęła się o jedno oczko i obecnie dzieli pozycję wraz z Brazylijką, z którą w przeszłości miała okazję rywalizować – Jessicą Andrade (22-9). Z najlepszej piętnastki wypadła wcześniej wspominana Dern.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie Jędrzejczyk powróci do klatki. Niedawno zdradziła, iż na początku przyszłego roku wylatuje do USA, by przygotowywać się do następnej batalii w American Top Team. Mając to na uwadze, kibice muszą jeszcze nieco poczekać na jej kolejny pokaz umiejętności.

Zobacz także: Jędrzejczyk odpowiada na zaczepki Rodriguez: „Negocjacje prowadzę z władzami UFC, a nie przez medialne przepychanki”

Źródło: ufc.com