Wygląda na to, iż niebawem usłyszymy o naprawdę dużym starciu na londyńską galę UFC 286! Jak podajde Brett Okamoto z ESPN, dojdzie wówczas do starcia dwóch topowych lekkich – Justina Gaethje’ego z Rafaelem Fizievem.

O pojedynku pomiędzy sklasyfikowanym na szóstej pozycji wagi lekkiej, Rafaela Fizieva (12-1) z zajmującym trzy lokaty wyżej – Justinem Gaethje (23-4), mówiło się od bardzo dawna. Pierwszy z nich wspominał nawet już, iż może do tego dojść w marcu. „Highlight” miał jednak co do tego pewne obiekcje…

Zobacz także: Organizacja UFC dąży do zestawienia Gaethje z Fizievem. Coś jednak stoi na przeszkodzie…

Wygląda jednak na to, że na przestrzeni kilku dni coś ruszyło się w tym temacie. Brett Okamoto poinformował bowiem, iż potyczka pomiędzy nimi planowana jest na UFC 286. To rozegra się 18 marca w londyńskiej O2 Arenie.

Gaethje po raz ostatni widziany był w akcji, w maju minionego roku. Podczas 274. edycji zawalczył o mistrzowskie trofeum wraz z Charlesem Oliveirą (33-9). Pojedynek ten jednak zupełnie nie potoczył się po jego myśli, dlatego ostatecznie zmuszony był uznać wyższość „Do Bronxa”, zostając poddanym już w inauguracyjnej odsłonie. Wcześniej zaś pokonał po krwawej batalii Michaela Chandlera (23-8).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Fiziev podejdzie natomiast do rywalizacji napędzony serią aż sześciu zwycięstw. Swój ostatni pojedynek stoczył w lipcu, kiedy to stanął w szranki z doświadczonym Rafaelem dos Anjosem (32-14). Walka finalnie zakończyła się w piątej rundzie po tym, jak eks czempion z Brazylii padł po ciosach.

Źródło: Twitter/Brett Okamoto