Khalid „Willi” Ott już w najbliższą sobotę na gali EFM 3 skrzyżuje rękawice z Michałem Materlą, dla którego będzie to pierwszy pojedynek poza KSW od jedenastu lat. Zawodnik urodzony w Austrii udzielił wywiadu naszemu portalowi, w którym m.in. wypowiedział się na temat swojego najbliższego rywala.

Popularny „Cipao” to bezsprzecznie legenda KSW. Przez wiele lat dzierżył pas mistrzowski kategorii średniej polskiej organizacji. Reprezentant klubu Berserker’s Team to uznana marka w europejskim MMA. Najbliższy oponent Michała przyznał, że od wielu lat śledzi jego karierę, a także dodał, iż miał zmierzyć się z nim już w 2013 roku, aczkolwiek uniemożliwiły mu to problemy z prawem.

Myślę, że każdy zna Michała Materlę. On jest bardzo dobrym i dużym zawodnikiem. Śledzę go od wielu lat. W 2013 roku miałem z nim zawalczyć o pas KSW, ale poszedłem wtedy do więzienia. Walka została więc anulowana.

powiedział Khalid.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„The Amazing” zdaje sobie również sprawę z umiejętności, jakie wniesie do oktagonu Materla, który w jego opinii jest zawodnikiem kompletnym.

Ten gość jest naprawdę mocny w parterze i stójce, wszędzie. Nie wiem, czy jest coś, czego on nie potrafi. Zawsze trzeba na niego uważać.

37–letni Ott to były mistrz największej austriackiej organizacji, który legitymuje się rekordem 19-17-1. Obecnie jest na fali czterech zwycięstw z rzędu. W swoim ostatnim pojedynku (w listopadzie ubiegłego roku) pokonał Maxima Soroka przez TKO w pierwszej rundzie.

Zobacz także: Już 20 czerwca gala EFM w PPV z udziałem Michała Materli – pełna karta walk