Kolejna gwiazda UFC planuje przejść na emeryturę

307
ufc.com

Podwójna mistrzyni UFC – Amanda Nunes rozważa przejście na sportową emeryturę. Brazylijka jest przez wielu uważana za najlepszą zawodniczkę w historii żeńskiego MMA. Nie są to oczywiście argumenty bez pokrycia, ponieważ fighterka przez ponad 12 lat zawodowych występów zdążyła bardzo dużo osiągnąć.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Amanda Nunes ostatni raz widziana była w klatce na gali UFC, z numerem 250. „The Lioness” zdominowała swoją rywalkę – Felicię Spencer na pełnym dystansie i pewnie zwyciężyła na punkty. Po walce zawodniczka ogłosiła, iż musi trochę odpocząć i bierze sobie przerwę od regularnych występów.

Zobacz także: Amanda Nunes zamierza odpocząć do końca roku: „Naprawdę potrzebuję teraz przerwy”

Jak się okazuje, absencja może być dłuższa, aniżeli sama Nunes zapowiedziała. W brazylijskim programie „Esporte Espetacular”, Amanda wyznała, że rozważa przejście na sportową emeryturę. 

Eh, nie wiem. Osiągnęłam wszystko, co chciałam. Czuję się dobrze, ale widocznie to już pora na nowy krok. Możliwe, iż odkryję w sobie jakiś kolejny talent, pomogę kilku dziewczynom… Może zostanę trenerką. Jestem już w takim momencie, gdzie mogę odejść na emeryturę, ale jestem w stanie też walczyć. Tylko, że już nie zostało mi nic do dokonania w mojej dywizji. Hall Of Fame mam z pewnością zagwarantowane. Moje życie toczy się dalej, ale nawet jeśli teraz bym zrezygnowała, UFC na pewno okaże mi wsparcie i udzieli wszystkiego, czego potrzebuję.

To zdecydowanie nie jest łatwy okres dla amerykańskiego giganta. Nie tak dawno przejście na emeryturę ogłosiło dwóch czołowych zawodników – Henry Cejudo i Conor McGregor. Oprócz tego organizacja zmaga się z problemami finansowymi, które są głównie uwarunkowane brakiem wpływów z biletów, przez co są skonfliktowani z kilkoma innymi fighterami. Czy UFC uszczupli się o kolejną – w tym przypadku – wojowniczkę? Tego jeszcze dokładnie nie wiemy, ale biorąc pod uwagę fakt, iż popularna „Lwica” posiada aktualnie dopiero 32 lata, mogłaby elektryzować fanów świetnymi występami jeszcze przez jakiś czas, a co za tym idzie – ewentualne odejście byłoby ogromną stratą dla firmy.

Zobacz także: Jessica Eye zabiera głos po przegranej na gali UFC on ESPN 10

Źródło: MMAfighting.com