W kolejnym dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2024 rywalizowali trzej zawodnicy z Polski. Wszyscy wygrali swoje walki i przeszli do dalszego etapu medalowych zmagań.

W drugim dniu zmagań juniorów i seniorów podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 w rywalizacji z polskiej kadry wzięli udział trzej zawodnicy. Walki rozpoczął Mateusz Mitko, który pięknym stylu odprawił rywala już w pierwszej rundzie pojedynku.

Po nim do rywalizacji dołączyli Nikodem Miastkowski i Patryk Wolski. Obaj Polacy wygrali swoje pojedynki na punkty. Dzięki dzisiejszym wygranym wszyscy zawodnicy trafili do ćwierćfinałów.

Zobacz także: Juniorzy i seniorzy rozpoczęli zmagania na Mistrzostwach Europy MMA 2024

Oficjalne wyniki walk:

 
Seniorzy:
Waga: 77,1 kg – Mateusz Mitko pokonał Michala Vodáka (Czechy) przez TKO (ciosy), 01:43
Waga: 65,8 kg – Nikodem Miastkowski pokonała Gerarda Ryana (Irlandia) przez jednogłośną decyzję sędziów (2 x 29-28, 30-27)

Juniorzy:
Waga: 83,9 Patryk Wolski pokonał Ivana Panica (Serbia) przez niejednogłośną decyzję sędziów (2 x 29-28, 28-29)

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywają się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach bierze udział ponad 500 zawodników z 35 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Stowarzyszenie MMA Polska, które powołuje reprezentację, powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Informacja prasowa