Kilka dni temu, polskie media rozpaliła wiadomość, jakoby Mateusz Gamrot został rezerwowym w walce wieczoru gali UFC 294. Kudowianin jako pierwszy wspomniał o tym, i rozpoczął całe zamieszanie w programie Dzień Dobry TVN, w którym wystąpił razem z Joanną Jędrzejczyk. 

21 października miało dojść do walki mistrzowskiej w kategorii lekkiej, pomiędzy aktualnym mistrzem Islamem Makachevem (24-1) a Charlesem Oliveirą (34-9). Pretendent tuż po ogłoszeniu, nie krył rozczarowania lokalizacją wydarzenia. Kilka dni temu Mateusz Gamrot (23-2), w programie Dzień Dobry TVN, ogłosił że został rezerwowym, na wypadek absencji któregoś z zawodników. Informacja ta rozgrzała fanów MMA nad Wisłą. Portale branżowe natychmiast zaczęły ją ogłaszać, aż dotarła do samego Dany White’a, który nie krył zaskoczenia ale ostatecznie ją potwierdził. 

Zobacz także: Gamrot rezerwowym w walce Makhachev vs. Oliveira!

Niepokojące wieści na swoim Twitterze,  przekazał dziś dobrze znany w środowisku branżowym dziennikarz – Ariel Helwani. Według niego „Do Bronx” nie będzie mógł wystąpić, ale to nie Gamrot ma go zastąpić. 

„Alex Volkanovski zastąpi Charlesa Oliveirę i zmierzy się z Islamem Makhachevem w głównym wydarzeniu gali UFC 294, która odbędzie się 21 października. 11-dniowy okres wypowiedzenia.Ogłoszone przez UFC.  Potwierdzone w Team Volk. Niesamowite.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Oliveira na swoim Instagramie zamieścił relację na której widać, że doznał on dużych obrażeń, najprawdopodobniej na jednym z ostatnich sparingów. 

Czy to oznacza, że mimo zapewnień ze strony sternika największej organizacji na świecie, nie zobaczymy Gamera w starciu o pas? 

White na konferencji prasowej po Contender Series w UFC Apex, potwierdził, że Charles Oliveira wypada z pojedynku o złoto wagi do 70 kg! Jego miejsce zajmie – niestety nie Mateusz Gamrot, który był rezerwowym w tym starciu – a Alexander Volkanovski (26-2). Australijczyk był pierwotnie przymierzany do walki z Ilią Topurią (14-0) w przyszłym roku. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez UFC (@ufc)

Autor: Adrian Gawłowski

Źródło: Twitter/Ariel Helwani, Twitter/Charles Oliveira, Instagram/UFC, fot. Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC