Marta Waliczek broni pasa mistrzowskiego w Rosji

źródło: YouTube

Polska zawodniczka – Marta Waliczek (4-1) odniosła trzecie zwycięstwo w organizacji Battle on the Volga. Pewnie wypunktowując Zairę Dyshekovą (6-3), obroniła tytuł mistrzowski rosyjskiej organizacji MMA. 

Przeciwniczka rozpoczyna od kopnięcia, Marta odpowiada tym samym. Po chwili, Waliczek wyprowadza kilka niskich kopnięć połączonych z ciosami, którymi zapędza Rosjankę pod siatkę. Zawodniczki wdają się w wymianę,  Marta wpycha Dyshekovą w siatkę, gdzie ta próbuje trafiać Polkę kolanami. Waliczek podłapuje pomysł przeciwniczki i zasypuje Rosjankę kilkoma kolanami pod siatką. Rywalka polskiej zawodniczki pruje powietrze cepami, Marta ponownie stara się kopnięciami spychać Golden Girl na ogrodzenie, co na chwilę jej się udaje, ale rywalka szybko ucieka i próbuje dosięgnąć ją kilkoma ciosami. Polka ponownie zaprzęga do działania kopnięcia, tym razem w tułów, przeciwniczka cofa się na siatkę. Marta trafia kolanami na korpus w klinczu pod siatką. Rywalka zrywa uchwyt, walka wraca na środek klatki. Marta wykorzystując błąd przeciwniczki, sprowadza walkę do parteru, gdzie dobrze ją kontroluje. Trafia łokciem, rosyjska zawodniczka jest bardzo mocno pokrwawiona i porozcinana, Polka bije mocnymi ciosami, rywalka próbuje się bronić. Waliczek znajduje dogodną pozycję do zadawania ciosów, Rosjanka straszy polską zawodniczkę balachą, sędzia bacznie się przygląda, ale Polka wychodzi z próby poddania, przechodząc do pozycji bocznej. Wykluczona lewa ręka Rosjanki, Waliczek zadaje ciosy łokciami. Koniec pierwszej rundy. Przeciwniczka straciła mnóstwo sił i zdrowia.

Druga runda. Marta na prowadzeniu w stójce, stara się kopnięciami spychać przeciwniczkę pod siatkę, jak w pierwszej rundzie. Wywiera ciągłą presję, trafia prawym overhandem, ale popełnia błąd, który wykorzystuje pretendentka i polska mistrzyni ląduje na plecach! Marta podebrała szyję przeciwniczki, ale rywalka się uwolniła z uchwytu. Mistrzyni próbuje wstać wykorzystując siatkę, pretendentka podbiega i dociska ją do ogrodzenia, za chwilę odwraca pozycję. Walka wraca na chwilę na środek klatki, nieco zrezygnowana już Dyshekova, ponownie dociskana jest przez Polkę do siatki. Wymiana ciosów, głównie prostych, celniejsza jest Marta. Ciosy Polki zaczynają robić wrażenie na zmęczonej Rosjance. Próba obrotowego backfistu zainicjowana przez rywalkę Marty, ale polska zawodniczka kategorii koguciej dobrze się broni przed tą akcją. Wysokie kopnięcie Marty i cios z prawej ręki, przeciwniczka próbuje odpowiadać middle-kickiem, za chwilę stara się obalić Martę, ale Polka dobrze kontruje i to ona znajduje się z góry, momentalnie przechodząc do pozycji bocznej. Spuszcza na głowę rywalki kilka łokci. Polka toruje sobie przejście do krucyfiksu, pastwi się łokciami nad rosyjską pretendentką do mistrzowskiego pasa, chociaż ta po chwili zmienia pozycję i próbuje odpowiadać z dołu ciosami w głowę. Koniec drugiej rundy. Przeciwniczka wyraźnie zmęczona, ledwo znajduje resztki sił na podniesienie się po gongu oznajmiającym finał drugiego starcia.

Rozpoczyna się trzecia runda, obie zawodniczki próbują dosięgnąć się kopnięciami, Marta serią ciosów ma plan zepchnąć rywalkę pod siatkę, ale ta po łuku wraca z powrotem na środek klatki i próbuje bliźniaczej akcji, która prawie się udaje, polska zawodniczka cofa się na chwilę pod ogrodzenie, ale wraca i wymieniają pojedyncze ciosy. Przeciwniczka próbuje obrotówki, Marta unika ciosu. Wymiana kopnięć w tułów. Pretendentka goni mistrzynię z ciosami, ta jednak z powodzeniem ich unika i sama sięga rywalkę mocnym prawym, który ją narusza. Marta sprowadza rywalkę do parteru, zadaje dwa ciosy i wstaje, Rosjanka czeka leżąc na plecach, aż Polka wejdzie z nią do parteru. Waliczek okopuje nogi, sędzia podnosi walkę do stójki. Marta ponownie wpada w rywalkę, ciskając nią na deski, rosyjska zawodniczka leży, czekając na Polkę, ale ta nie korzysta z jej zaproszenia i sędzia ponownie podnosi walkę do stójki. Celne kopnięcie Marty, próba obrotówki rywalki, nie dochodzi jednak celu. Zbliża się koniec starcia, Marta próbuje obrotówki i trafia, ale na przeciwniczce nie robi  wrażenia. Koniec pojedynku, pewna wygranej Polka świętuje zwycięstwo ze swoim teamem.

Marta wygrywa jednogłośną decyzją sędziów (3x 30-27) i broni pasa mistrzowskiego rosyjskiej organizacji.