Były czempion UFC – Khabib Nurmagomedov wystąpił niedawno w prowadzonym przez Mike’a Tysona podcaście, gdzie nareszcie, w dość obszerny sposób odniósł się do usuniętego przez Conora McGregora wpisu, dotyczącego jego zmarłego ojca. 

Rywalizacja pomiędzy Conorem McGregrem (22-6) oraz Khabibem Nurmagomedovem (29-0) trwa już od bardzo dawna. W międzyczasie padało już sporo agresywnych i będących na granicy smaku stwierdzeń, więc nikogo już one nie dziwiły. Ostatnimi czasy, Irlandczyk – zdaniem wielu – poszedł jednak o krok za daleko, odnosząc się do zmarłego ojca Dagestańczyka.

Zobacz także: „Covid jest dobrem?” – McGregor odpowiada na wpis Khabiba, nawiązując do jego zmarłego ojca

Sam Nurmagomedov przez długi czas tego nie komentował, nie chcąc wywoływać kolejnej, medialnej burzy. Będąc jednak zaproszonym do prowadzonej przez Mike’a Tysona audycji, temat ten ponownie się pojawił, więc nie mając większego wyboru, 32-latek musiał się do tego ustosunkować.

Jeżeli mówisz w taki sposób o ojcu, żonie, dzieciach, religii, musi przez ciebie przemawiać zło. Będąc normalnym człowiekiem, nigdy nie poruszasz takich kwestii. Myślę, że napisał to, będąc pijanym lub robił jeszcze coś innego. Następnego dnia to usunął. Wrócił do normalności, spojrzał na telefon, zastanowił się nad tym, co udostępnił, po czym to wykasował. Taka jest moja opinia. 

Do bezpośredniej konfrontacji pomiędzy nimi doszło w październiku 2018 roku. Ich starcie zwieńczyło galę z numerem 229 i po dziś dzień mówi się, iż było to największe wydarzenie w historii UFC. „Dagestański Orzeł” wyszedł z niego zwycięsko i choć od tego czasu „Notorious” nieustannie upominał się o rewanż, biorąc pod uwagę aktualne okoliczności – emerytura Khabiba – najpewniej już nigdy do niego nie dojdzie.

Źródło: YouTube/Hotboxin’ with Mike Tyson