OFICJALNIE: Kincl rywalem Soldicia na KSW 50

84

Organizacja KSW ogłosiła oficjalnie, kto będzie kolejnym pretendentem do pasa wagi półśredniej, dzierżonego obecnie przez znakomitego Roberto Soldicia.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, będzie to Patrik Kincl (22-9).

Kincl jest zawodnikiem grupy menedżerskiej Artnox Fight Sport, którą „dowodzi” Artur Gwóźdź. Menadżer podczas rozmowy, którą mieliśmy okazję przeprowadzić kilka dni temu zasugerował, że być może jeden z jego zawodników uświetni galę KSW 50 w Londynie.

Zobacz: Artur Gwóźdź | Przegląd zawodników | Nowy projekt | MMA Polska [WYWIAD]

Patrik Kincl w ostatnich latach może pochwalić się świetnymi występami zarówno w kategorii półśredniej, jak i średniej. Znany polskim kibicom także z pojedynków na naszej ziemi Czech wygrał 9 z ostatnich 11 starć. Po walkach dla organizacji XFN oraz ACB 30-latek wejdzie do okrągłej klatki  po serii trzech zwycięstw. Kincl pokazał już nie raz, że jest niezwykle niebezpieczny w każdej płaszczyźnie, o czym świadczy 10 nokautów oraz 6 poddań w rekordzie reprezentanta All Sports Academy.

Roberto Soldic (16-3) to jeden z najbardziej lubianych zawodników KSW w Londynie stoczy już szósty pojedynek w okrągłej klatce KSW. Stolica Anglii kojarzy się „Robocopowi” bardzo dobrze, ponieważ to właśnie na KSW 45: The Return to Wembley Chorwat zrewanżował się Dricusowi du Plessisowi za jedyną porażkę w ostatnich 3 latach i ponownie sięgnął po pas wagi półśredniej. Następnie 24-latek dołożył do swojej imponującej kolekcji pojedynków zakończonych przez nokaut jeszcze dwa wspaniałe skończenia. Na KSW 46 odprawił Viniciusa Bohrera, a na KSW 49 Krystiana Kaszubowskiego, obu w pierwszej odsłonie.

źródło: Twitter, informacja prasowa