Po kilku latach zagranicznych wojaży polskim kibicom wreszcie przypomni się utalentowany Kamil Oniszczuk (9-3). 19 stycznia w walce wieczoru gali MMA ATK: New Beginning w Grodzisku Mazowieckim były zawodnik Bellatora i ACA sprawdzi się z brazylijskim weteranem Carlo „Neo” Praterem. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po raz ostatni Kamil Oniszczuk walczył w Polsce jeszcze w czasie trwania pandemii koronawirusa. W listopadzie 2020 roku na gali ACA 114 w Łodzi znokautował efektownym high-kickiem w 3. rundzie Krystiana Bielskiego. Później podpisał kontrakt z Bellatorem i występował we Włoszech oraz USA.

Cieszę, że po 4 latach przerwy wracam na anteny Polsatu. Załatwiłem sprawy prywatne i jestem gotowy odbudować swoją pozycję na polskiej i międzynarodowej arenie MMA. W 2024 roku zamierzam naprawić błędy, które popełniłem w poprzednim roku. Moją przyszłość widzę tylko i wyłącznie tam, gdzie byłem przez ostatni czas, czyli w najlepszych organizacjach sportowych świata. Miałem trochę pecha, popełniłem również sporo błędów, ale mężczyznę poznaje się po tym, jak wstaje. Chcę to naprawić i wrócić w dobrym stylu!

Pomimo kilku potknięć ambicje Oniszczuka nadal sięgają gwiazd. Należący do polskiej czołówki w kategorii średniej zawodnik chce rywalizować z najlepszymi na świecie, ale chętnie sprawdzi się również z którymś z rodaków. W limicie do 84 kilogramów aż roi się od talentów i głośnych nazwisk jak Michał Oleksiejczuk, Paweł Pawlak, Mamed Khalidov, Michał Materla, Robert Bryczek, Tomasz Jakubiec, Piotr Wawrzyniak, Tomasz Romanowski, Bartosz Fabiński Andrzej Grzebyk, Piotr Kuberski czy Igor Michaliszyn.

Interesują mnie walki zagraniczne. Jeśli jednak miałbym zostać przez jakiś czas w Polsce, to bardzo chętnie zmierzyłbym się z tymi Polakami, którzy walczyli w UFC. Jakiego występu możecie się po mnie spodziewać 19 stycznia? Myślę, że podobnego do tego z gali ACA 133 w St. Petersburgu, gdzie wygrałem przez nokaut już w 1. rundzie! Mój rywal Carlo Prater prezentuje wysoki poziom sportowy, wygrał kiedyś z Carlosem Conditem. Przewiduję jednak swoje zwycięstwo i nic innego mnie nie obchodzi!

Zobacz także: Syguła przed MMA ATK: „Rywalka musi zdawać sobie sprawę, że czeka ją niełatwa przeprawa”

Karta walk gali MMA ATK: New Beginning:

Walka wieczoru w wadze średniej (do 84 kg):
3 x 5 min – Kamil Oniszczuk (9-3) vs Carlo „Neo” Prater (35-24-1)
Co-main event w wadze koguciej (do 61 kg):
3 x 5 min – Klaudia Syguła (6-1) vs Hassna Gaber (4-3)
Walka w umownym limicie do 72 kg:
3 x 5 min – Kamil „Bomba” Łebkowski (19-14) vs Kamil Czyżewski (5-3)
Walka w wadze półśredniej (do 77 kg):
3 x 5 min – Piotr Golon (5-1) vs TBA
Walka w wadze lekkiej (do 70 kg):
3 x 5 min – Dominik Wydra vs Sviatoslav Zhymanov
Walka Muay Thai w limicie do 69 kg:
3 x 3 min – Adrian Gunia (4-0) vs Italo Lima (4-2)
Informacja prasowa