Islam Makhachev wskazał, z kim prawdopodobnie zmierzy się w kolejnym pojedynku. Aby do tego jednak doszło, zawodnik ten musi wygrać jeszcze jedną, ogłoszoną już oficjalnie walkę.

Aktualny mistrz kategorii lekkiej, Islam Makhachev wskazał kolejnego, potencjalnego rywala do drugiej obrony pasa mistrzowskiego. W oczach Rosjanina, to Beneil Dariush zasłużył na taki pojedynek najbardziej. Zawodnik urodzony w Iranie, może się aktualnie pochwalić serią ośmiu zwycięstw.

Aby doszło do mistrzowskiej walki z Makhachevem, Dariush musi jeszcze pokonać byłego czempiona – Charlesa Oliveirę, z którym jest już zestawiony na galę UFC 288, zaplanowaną na maj.

Mam nadzieję, że Beneil Dariush pokona Charlesa Oliveirę

– powiedział Makhachev portalowi TSN.

Zrobimy mocną walkę, bo ten gość jest twardy i ma dobre umiejętności. To będzie ogromna walka dla fanów. Przygotowywałem się do walki z nim kilka lat temu. Pokonał mocnego przeciwnika w ostatniej walce. Dlatego sądzę, że jeśli pokona Oliveirę, zasłuży na walkę o pas.

Tym „mocnym rywalem”, o którym wspomniał Makhachev jest Mateusz Gamrot, który przegrał z Dariushem na gali UFC 280 w Abu Dhabi.

Zobacz także: Beneil Dariush twierdzi, że Volkanovski uwypuklił luki Makhacheva: „Wiem dokładnie, co będę mógł wykorzystać w walce z nim”

źródło: lowkickmma.com