Salim Touahri wraca do klatki UFC!

źródło: youtube / Submission Radio

Świetne wieści płyną z obozu Salima Touahriego (10-3)! Polak wkrótce wkroczy ponownie do klatki największej organizacji MMA na świecie.

Manager Salima, Paweł Kowalik z MMA Cartel, ogłosił właśnie na Twitterze, iż jego zawodnik dostał kolejną szansę od UFC:

Touahri po raz ostatni w akcji był widziany na gali UFC w Adelaide, w grudniu ubiegłego roku. W starciu młodego Polaka z Keitą Nakamura sędziowie punktowali niejednogłośnie: 30-27, 28-29, 29-28 na korzyść Japończyka. Była to druga porażka Salima w klatce amerykańskiego potentata MMA.

Zobacz także: UFC Adelaide: Keita Nakamura niejednogłośnie lepszy od Salima Touahriego

W debiucie dla organizacji Touahri wystąpił przed własną publicznością, podczas gali UFC w Gdańsku. Wówczas jednogłośnie przegrał z Warlley’em Alvesem.

Paweł Kowalik jeszcze w grudniu, kilka dni po porażce Salima w walce z Nakamurą, podchodził bardzo sceptycznie do przyszłości swojego podopiecznego w UFC:

Jest niedosyt i zobaczymy co dalej, bo trzeba jednak brać pod uwagę taką ewentualność, że to była ostatnia walka Salima w UFC i o jego powrót trzeba będzie walczyć.

przyznał wówczas manager.

Póki co nie znamy jeszcze ani miejsca ani daty walki Salima.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułMMA TuNajt #173 | UFC Ottawa + Q&A [PODCAST]
Następny artykułJan Błachowicz odpowiada na zuchwalstwo Rockholda
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.