„Udowodnię, że jest papierowym mistrzem” – Aljamain Sterling o walce z Petrem Yanem

86
thesportsrush.com

Aljamain Sterling jest pełen wiary w siebie przed walką o tytuł w wadze koguciej z Petrem Yanem, która odbędzie się w ten weekend na gali UFC 259.

Aljamain Sterling (19-3) swój ostatni pojedynek stoczył na gali UFC 250, gdzie w pierwszej rundzie poddał Cory’ego Sandhagena (14-2). Dla „Funk Mastera” było to piąte zwycięstwo z rzędu.

Natomiast Petr Yan (15-1) ostatni raz walczył na gali UFC 251, gdzie w piątej rundzie znokautował Jose Aldo (29-7). Dzięki temu zwycięstwu Rosjanin przedłużył swoją serię do siedmiu wygranych walk z rzędu w organizacji UFC. Dlatego też starcie Yan vs. Sterling zapowiada się bardzo ekscytująco.

Aljamain Sterling nie lekceważy rosyjskiego zawodnika, ale uważa, że Yan nie może nazywać się prawdziwym mistrzem w wadze koguciej.

Jeśli chce udowodnić, że jest prawdziwym mistrzem, to musi mnie pokonać. Nie widzę nikogo innego, kto mógłby to dla niego zrobić. Pokonałem prawie wszystkich w tej kategorii wagowej lub walczyłem z każdym w tej kategorii wagowej, żeby tylko dojść do tej pozycji. Stoczyłem 13 walk w UFC, to będzie moja 14 walka, w końcu dostałem title shota. Wiem, że to dobry zawodnik, ale pod koniec dnia pokonał on wielu starych zawodników i musi pokonać jeszcze młodego lwa. Myślę, że będzie chciał udowodnić, iż jest prawdziwym mistrzem. On się tym napędza. Dla mnie on przez cały czas był papierowym mistrzem, a prawdziwym mistrzem jest facet, który walczył z Corym Sandhagenem i skończył walkę w mniej niż dwie minuty.

stwierdził Sterling.

Komu będziecie kibicować w pojedynku Sterling vs. Yan? Walka odbędzie się już w najbliższy weekend.

Zobacz także: „205 funtów?” – spotkanie Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą

źródło: bjpenn.com