Nie potrzebowała dużo czasu Aspen Ladd (7-0). Amerykanka już w pierwszej rundzie ubiła starszą  i bardziej doświadczoną Tonye Evinger (19-7).

Początek pierwszej rundy to atak Evinger, który szybko spotkał sę z odpowiedzią Aspen Ladd. Evinger wykorzystując warunki fizyczne docisnęła rywalkę do siatki.Po dwóch minutach walki młodsza z pań znalazła się w dominującej pozycji mocno obijając Evinger która przyjmowała masę ciosów w pozycji żółwia. Aspen Ladd szybko zajęła ciosy i rozpuszczając ręce zasypała gradem ciosów Tonye Evinger zmuszając sędziego do przerwania walki.

Była to siódma wygrana Ladd i podtrzymanie nieskazitelnego rekordu. Dla Evinger była to druga przegrana z rzędu pod banderą UFC. Wcześniej znokautowała ją Cris Cyborg.