UFC 247: Valentina Shevchenko brutalnie ubiła Katlyn Chookagian i po raz trzeci obroniła pas [WIDEO]

459

Valentina Shevchenko (19-3) totalnie zdeklasowała Katlyn Chookagian (13-3), brutalnie ubijając ją uderzeniami w krucyfiksie na początku trzeciej rundy.

Runda 1:

Mistrzyni rozpoczęła od niskiego kopnięcia. Pretendentka starała się szukać dystansu i także ustawiała sobie rywalkę lowkickami. Prawy Shevchenko. Wysokie kopnięcie Chookagian. Przestrzelona kombinacja po stronie czempionki. Frontalne kopnięcie w tułów. Próba kontry Shevchenko. Obrotowy backfist doszedł do głowy Amerykanki! Dobre unikanie ciosów Kirgiski. Kombinacja lewy, prawy, lowkick w wykonaniu mistrzyni. Po chwili akcja ponowiona. Próba wysokiego kopnięcia po obu stronach, jednak obie zawodniczki nie trafiły. Krótki prawy mistrzyni. Skrócenie dystansu przez Kirgiskę, sprowadzenie idealnie w tempo. Mistrzyni w gardzie rywalki, która straszyła trójkątem nogami. Jak to zwykle bywa w walkach Valentiny, ofensywy z góry było tyle, co kot napłakał… Kilka sekund przed zakończeniem rundy, Shevchenko wyprowadziła jednak mocny łokieć, który potwornie rozciął twarz Chookagian.

Runda 2:

Próba frontalnego kopnięcia przez pretendentkę, przestrzelone. Wymiana kopnięć w pierwszych sekundach, żadne póki co nie doszło do celu. Obrotowe kopnięcie na tułów w wykonaniu Kirgiski. Amerykanka spróbowała tego samego, jednak Shevchenko w dobrym momencie się odsunęła i wykonała unik. W każdym momencie, gdy Chookagian zbliżała się do Valentiny, ta próbowała kontrować, przez co pretendentka starała się walczyć głównie na dystans. Większość jej ciosów jednak nie dochodziła do celu, wyłącznie śmigały obok twarzy rywalki. Celna obrotówka Shevchenko, opadające kopnięcie! Niecałe dwie minuty przed końcem rundy, „Bullet” ponownie poszła po obalenie i bez większego problemu je sfinalizowała. Mistrzyni w półgardzie, zadawała kilka krótkich ciosów, skupiała się jednak głównie na kontroli. Przejście do gardy, pretendentka bezbronna z pleców, desperacko szukała przełożenia nóg. Koniec rundy.

Runda 3:

Frontalne kopnięcie Shevchenko na otwarcie rundy. Chookagian szarżowała, jednak mistrzyni złapała klincz, pretendentka jednak spróbowała wskoczyć do gardy Valentiny. Ta wykorzystała zdecydowany błąd rywalki do sprowadzenia, gdzie szybciutko znalazła drogę do krucyfiksu, rozbijając łokciami i pięściami Amerykankę. Sędzia uznał, że nie ma sensu dalej pastwić się nad rzuconą na żer zawodniczką i przerwał pojedynek.

W ten sposób, Valentina Shevchenko po raz trzeci obroniła najmniej wartościowy pas w organizacji UFC.