Organizacja UFC zdecydowała się zmienić walkę wieczoru gali UFC Charlotte. Poprzedni main event – starcie Johnny’ego Walkera z Anthonym Smithem pozostało jednak na karcie.

UFC Charlotte ma nową walkę wieczoru, ale pierwotnie planowany pojedynek jako main event nadal pozostaje na karcie.

Nowym pojedynkiem wieczoru będzie starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Jairzinho Rozenstruikiem i Jailtonem Almeidą. Starcie to pierwotnie miało się odbyć na tej gali, jednak jako trzyrundowy pojedynek. Organizacja zdecydowała się podnieść rangę tej potyczki, dokładając dodatkowe dwie rundy i promując ją, jako walkę wieczoru gali, która odbędzie się 13 maja w Spectrum Center w Charlotte w Karolinie Północnej.

Tymczasem pojedynek między zawodnikami wagi półciężkiej, Anthonym Smithem a Johnnym Walkerem, który początkowo miał być pięciorundową walką wieczoru, został przeniesiony do trzyrundowego co-main eventu

Nie jest aktualnie jasne, dlaczego UFC postanowiło zamienić pozycje dwóch walk, ale wiele źródeł powiedziało portalowi MMA Junkie, że organizacja rozważała wiele innych opcji, aby mieć walkę wieczoru inną niż Smith vs. Walker w ciągu ostatnich kilku tygodni, w tym brano pod uwagę chociażby starcie Meraba Dvalishviliego z Umarem Nurmagomedovem, które nigdy się nie zmaterializowały, prawdopodobnie na krótki okres Gruzina od ostatniej walki oraz kontuzję dłoni, którą aktualnie zalecza.

Rozenstruik będzie szukał kontynuacji swojej krótkiej aktualnie serii zwycięstw po tym, jak w grudniu pokonał Chrisa Daukausa. Od nokautu w eliminatorze do walki o tytuł z Francisem Ngannou w maju 2020 roku, Rozenstruik miał wzloty i upadki z trzema zwycięstwami i trzema porażkami.

Almeida to jeden z większych talentów w organizacji UFC. Chociaż początkowo wchodził do UFC, tocząc boje w wadze półciężkiej, Brazylijczyk odniósł także sukcesy w wadze ciężkiej, zwyciężając nad Parkerem Porterem, a ostatnio Shamilem Abdurakhimovem na UFC 283 w styczniu.

Zobacz także: Michael Chiesa zdjęty z rozpiski UFC 287 po kontuzji Li Jinglianga. „Maverick” ma na oku innego rywala

źródło: UFC / Instagram