W najbliższy weekend dojdzie do kolejnej obrony pasa w wykonaniu Aljamaina Sterlinga. Alexander Volkanovski zabrał głos w kwestii możliwego wyniku.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Czempion wagi piórkowej ani myśli skreślać Seana O’Malleya (16-1):

Skłaniam się ku Aljamainowi [Sterlingowi]. Po prostu uważam, że zapasy i ta kontrola przeważą. Wiesz, czasem śledzisz czyjąś historię i zastanawiasz, czy to jest komuś pisane? Jest Aljamain wspominający o pójściu wagę wyżej po tej walce… pytanie, czy gdyby przegrał, to i tak poszedłby wyżej, a Sean O’Malley po tym całym wspinaniu się na szczyt, zostałby mistrzem i wielką gwiazdą dla UFC? Możliwe. Wydaje się, że to mogłoby się stać. Pokonanie Petra Yana? Wiesz jak jest, czasem ktoś ma swój czas, jest mu to pisane i po prostu się to dzieje. Wierzę w coś takiego. Sean O’Malley zdecydowanie może wygrać przez TKO dzięki świetnej stójce, ale stawiam na Aljamaina, bo ma pewniejsze opcje na wygraną. 

stwierdził.

Zobacz również: Sterling bojowo nastawiony przed walką z „Sugarem”

W przypadku wygranej „Sugar” zostałby drugim w historii mistrzem, który dostał się do UFC dzięki programowi Dana White’s Contender Series. Sterling z kolei nie jest szczególnie lubiany przez kibiców. Jego wizerunek medialny i styl, w jakim odnosi kolejne zwycięstwa nie predysponują go do bycia faworytem publiczności.

źródło: youtube / Alexander Volkanovski | fot. MMA Fighting