Aktualny numer siedem klasyfikacji wagi lekkiej, Rafael Fiziev, nie zaprzestaje w dążeniu do zestawienia z Justinem Gaethje. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych – w dość humorystyczny sposób – ponownie zaapelował o takie starcie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Podczas UFC Vegas 58, Rafael Fiziev (12-1) skrzyżował rękawice z byłym czempionem i swoim imiennikiem – Rafaelem dos Anjosem (31-14). „Ataman” dość pewnie kontrolował przebieg pojedynku, ostatecznie posyłając przeciwnika na deski w ostatniej – piątej – odsłonie. Zwycięstwo to okupił jednak urazem nosa, więc zmuszony był położyć się na stół operacyjny.

Zobacz także: Rafael Fiziev przejdzie operację nosa po walce na UFC Vegas 58

Jego zabieg perfekcyjnie zgrał się w czasie z operacją Justina Gaethje (23-4) – zawodnika, którego Fiziev ostatnio wziął na celownik. Dało mu to więc idealny pretekst, by ponownie upomnieć się o konfrontację z „Highlightem”, tym razem w przestrzeni internetowej.

„Wspaniałe zgranie. Zobaczmy, komu lepiej poskładano nos.”

Gaethje po raz ostatni widziany był w akcji, w maju tego roku. Podczas 274. edycji po raz kolejny w swojej karierze spróbował sięgnąć po pełnoprawne trofeum, tym razem rywalizując z Charlesem Oliveirą (33-8). Finalnie mu się to nie udało, bowiem Brazylijczyk zdołał zmusić go do odklepania już w inauguracyjnej rundzie.

Źródło: Twitter/Rafael Fiziev