Amanda Nunes uważa się za najlepszą zawodniczkę wszech czasów

źródło: UFC, YT

Posiadająca dwa pasy mistrzowskie – w dywizji koguciej oraz piórkowej, Amanda Nunes (17-4) wyjaśniła, dlaczego uważa się za najlepszą zawodniczkę wszech czasów (GOAT) oraz opowiedziała o najbliższej walce z Holly Holm (12-4).

Gdy na ostatniej gali minionego roku, Amanda Nunes znokautowała swoją rodaczkę, Cris Cyborg w zaledwie 51 sekund, odbierając jej pas mistrzowski kategorii piórkowej kobiet – wiele osób zgodnie stwierdziło, że Lioness jest najlepszą zawodniczką, jaka kiedykolwiek walczyła w MMA.

Jak się okazuje, Brazylijka jest tego samego zdania.

Oczywiście, że jestem. Jestem najlepszą zawodniczką wszech czasów. Pokonałam najbardziej dominującą kobietę na tej planecie. Czuję, że na to zasłużyłam.

kontynuując rozmowę z mediami, podwójna mistrzyni dodała:

Udowodniłam to. Jestem najlepsza – udowodniłam to. Robiłam wszystko to, co ludzie lubią oglądać: nokautowałam zawodniczki i je poddawałam, wychodziłam tam walczyć. Nie uciekałam. Robiłam show. Czuję, że fani to lubią i szanują mnie za to. I czuję się dobrze – jestem szczęśliwa, kiedy mówią mi, że jestem najlepsza. Jestem taka szczęśliwa.

Brazylijka już niebawem stanie do kolejnej obrony pasa kategorii koguciej kobiet. Jej rywalką będzie Holly Holm, czyli jedyna była mistrzyni tej kategorii wagowej, której nie miała jeszcze okazji pokonać.

ZOBACZ CO O POJEDYNKU Z NUNES MIAŁA DO POWIEDZENIA HOLLY HOLM

Czuję się bardzo podekscytowana nadchodzącą walką, zdecydowanie. Definitywnie podekscytowana tym, by zobaczyć, jaki będzie mój game plan w klatce. Moje nastawienie mentalne jest dobre, dlatego, że Holly jest świetną zawodniczką. Dużo się rusza. Ma dobry boks, ma dobre kopnięcia. Muszę dobrze wykorzystać mój game plan, żeby skończyć walkę.

Na karcie walk gali UFC 239 poza pojedynkiem o pas dywizji koguciej kobiet, pojawi się jeszcze jedno mistrzowskie starcie – Jon Jones stanie do drugiej obrony trofeum kategorii półciężkiej, które spróbuje mu odebrać Thiago Santos. W oktagonie, tej nocy pojawi się również Jan Błachowicz, który skrzyżuje pięści z Lukiem Rockholdem.

źródło: bloodyelbow.com