Mateusz Gamrot powróci wkrótce do oktagonu. Sporo spekulowano w ostatnim czasie o jego potencjalnym rywalu i terminie kolejnej walki, ale takiego akurat rozwiązania raczej nikt się nie spodziewał!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda bowiem na to, że znany z rozsądnego akceptowania proponowanych mu pojedynków „Gamer”, wziął walkę na zastępstwo. MMAJunkie potwierdziło w rozmowie z anonimowym informatorem przypuszczenia, o których donosił wczoraj Maciej Turski z Kanału Sportowego.

Mateusz Gamrot (21-2) wystąpi na UFC 285 w T-Mobile Arena w Las Vegas. Zaplanowane na 4 marca wydarzenie to jedna z ważniejszych gal w najbliższych miesiącach. W walce wieczoru powracający po długiej przerwie Jon Jones zadebiutuje w wadze ciężkiej i zmierzy się z Cirylem Gane’m o pas mistrzowski.

Zobacz także: Gamrot w ostrych słowach do Chandlera: „Skończ kłamać, obudź się wreszcie po tym duszeniu i nie bój się walczyć!”

„Gamer” zastąpi kontuzjowanego Dana Hookera i będzie nowym rywalem Jalina Turnera (13-5). Trzeba przyznać, że rywal dość niespodziewany. Widać jednak, że Mateusz bardzo chce wrócić i odpracować ostatnią przegraną w oktagonie z Beneilem Dariushem na UFC 280.

Walczący w UFC od 2018 roku Turner może pochwalić się bilansem 6-2 w tej organizacji. W debiucie przegrał z Vicente Luque, a drugą porażkę odniósł z rąk Matta Frevoli, zwyciężał natomiast w walkach z Joshuą Culibao, Brok’em Weaverem, Urosem Medicem, Jamiem Mullarkey’em oraz ostatnio na UFC 276 z Bradem Riddellem.

A oto, jak zapowiada się rozpiska UFC 285 z udziałem Polaka:

Walka wieczoru:
Jon Jones vs. Ciryl Gane o pas mistrzowski wagi ciężkiej

Pozostałe:
Valentina Shevchenko vs. Alexa Grasso o pas mistrzowski wagi muszej
Viviane Araujo vs. Amanda Ribas
Bo Nickal vs. Jamie Pickett
Geoff Neal vs. Shavkat Rakhmonov
Derek Brunson vs. Dricus Du Plessis
Mateusz Gamrot vs. Jalin Turner
Cody Garbrandt vs. Trevin Jones
Marc-Andre Barriault vs. Julian Marquez
Kamuela Kirk vs. Esteban Ribovics
Farid Basharat vs. Da’Mon Blackshear
Jessica Penne vs. Tabatha Ricci
Mario Bautista vs. Guido Cannetti