Prawdziwy brazylijski weteran – Francisco Trinaldo zdecydował się na rozstanie z organizacją UFC, dla której toczył boje od 2012 roku.

Według informacji zebranych przez portal MMAFighting.com, brazylijski weteran organizacji UFC – Francisco Trinaldo rozstał się z największą promocją MMA na świecie.

„Massaranduba” walczył w UFC od 2012 roku. Wówczas, wziął udział w pierwszym brazylijskim sezonie The Ultimate Fightera. Choć na karku miał już 44 lata, nie radził sobie najgorzej, dlatego decyzja o nieprzedłużeniu kontraktu z Brazylijczykiem jest co najmniej zaskakująca.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Trinaldo dla UFC stoczył 26 pojedynków, z czego wygrał 18. Odnosił zwycięstwa m.in. nad Bobbym Greenem, Paulem Felderem, Jimem Millerem czy znanym na polskiej scenie MMA – Normanem Parkiem.

Ostatni raz, Trinaldo widziany był w oktagonie w październiku zeszłego roku. Przegrał wtedy jednogłośnie na punkty z Randym Brownem. Była to ostatnia walka na kontrakcie Brazylijczyka z amerykańską promocją, po której zdecydowano się nie podpisywać z nim nowej umowy.

Zobacz także: Kosztowna zabawa! AJ McKee wyznał, ile zapłacił za kostium samuraja na wyjście podczas RIZIN 40

źródło: mmafighting.com

Materiał powstał we współpracy z partnerem