Emocje, jakie dają walki – to główny powód do przyznania nagrody w kategorii GALA ROKU. Tym razem ani członkowie grupy MMA Polska & Świat ani redakcja InTheCage nie mili większych wątpliwości co do tego, które polskie wydarzenie zasłużyło na ten tytuł.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

11 walk, wyprzedana Arena Gliwice, dwie walki o pas mistrzowski i wielkie gwiazdy KSW w main evencie – tak można na szybko i w skondensowany sposób podsumować to, co wydarzyło się podczas gali z numerem 77. Gdyby zanurkować w szczegóły, musielibyśmy wspomnieć o niesamowitych popisach w pojedynkach o pasy: wyniszczająca stójowa wojna na linii Ibragim Chuzhigaev – Ivan Erslan oraz profesorsko rozegrany – głównie w parterze – spektakl Kuby Wikłacza i Sebastiana Przybysza. Do tego piekielny nokaut w wykonaniu Andrzeja Grzebyka, efektowne poddania i wisienka na torcie: Mamed Khalidov rozprawiający się w niespełna 2 minuty z cięższym o ponad 20 kg Mariuszem Pudzianowskim.

Gratulacje dla ekipy KSW, która niezmiennie od lat dostarcza nam świetne widowiska! KSW 77 zostaje laureatem naszej nagrody w kategorii GALA ROKU w plebiscycie #NAJ2022.

Przypomnijmy wyniki:

Walka wieczoru:
120,2 kg: Mamed Khalidov pok. Mariusza Pudzianowskiego przez TKO (ciosy w parterze), runda 1 [OPIS WALKI+WIDEO]

Pozostałe:
61,2 kg: Jakub Wikłacz pok. Sebastiana Przybysza niejednogłośną decyzją sędziów (48-46, 49-46, 47-48) – o pas mistrzowski [OPIS WALKI] 
93 kg: Ibragim Chuzhigaev pok. Ivana Erslana jednogłośną decyzją sędziów (49-45, 49-45, 48-47) – o pas mistrzowski [OPIS WALKI]
65,8 kg: Daniel Rutkowski pok. Lom-Aliego Eskieva niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-28) [OPIS WALKI]
CW 80 kg: Andrzej Grzebyk pok. Otona Jasse przez KO (cios na wątrobę), runda 1 [OPIS WALKI+WIDEO]
65,8 kg: Patryk Kaczmarczyk pok. Pascala Hintzena przez TKO, runda 1 [OPIS WALKI+WIDEO]
93 kg: Bohdan Gnidko pok. Madalina Pirvulescu przez nokaut (wysokie kopnięcie), runda 1 [OPIS WALKI+WIDEO] 
65,8 kg: Michał Domin pok. Patryka Likusa przez poddanie (trójkąt nogami), runda 3 [OPIS WALKI+WIDEO]
70,3 kg: Yann Liasse pok. Adrian Gralaka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2 [OPIS WALKI+WIDEO]
61,2 kg: Shamad Erzanukaev pok. Carla McNally’ego przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2 [OPIS WALKI+WIDEO]
61,2 kg: Wiktoria Czyżewska pok. Oleksandrę Karasevą przez TKO, runda 1 [OPIS WALKI+WIDEO]

Zobacz także: KLUB ROKU – Ankos MMA [NAJ2022 Polska]

Z kolei na wyróżnienie w tej kategorii zasługuje – naszym zdaniem – nie jedna konkretna gala, ale działalność organizacji Babilon MMA i jej niezmordowanego matchmakera – Artura Gwoździa. Doceniamy konsekwencję w organizacji wydarzeń zgodnie z planem, stawianie na młodych zawodników i sportowe walki. Na rynku zdominowanym przez jedną organizację Babilon MMA nie poddaje się i pomaga mniej znanym nazwiskom wybić się i zaprezentować szerzej fanom. Gratulacje dla Tomasza Babilońskiego – mamy nadzieję, że serce twórcy Babilonu bije z każdym rokiem mocniej w rytm MMA!

Materiał powstał we współpracy z partnerem