Poirier zdradził czego musi się wystrzegać, aby nie wkurzyć swojego narożnika. Zapewnił przy tym, że „Gamer” będzie miał swój udział w walce o pas mistrzowski swojej kategorii.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W sobotę 1 czerwca odbędzie się gala UFC 302, której zwieńczeniem będzie konfrontacja Dustina Poiriera (30-8) z Islamem Makachevem (25-1) o tytuł najlepszego zawodnika dywizji do 70 kg. Jednym z kandydatów ubiegających się również o to miano jest sparingpartner i kolega „Diamenta” – Mateusz Gamrot (24-2), który na swoją szansę będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Polak będzie miał jednak duży udział we wspomnianym wydarzeniu.

Luizjańczyk w wywiadzie dla SHAK MMA zapytany przez prowadzącego o to, jak bardzo zdenerwowany (w skali 1-10) byłby jego trener Mike Brown, gdyby ten dał się złapać Dagestańczykowi w gilotynę odpowiedział, zdradzając przy okazji, że „Gamer” stanie w jego narożniku podczas zbliżającego się starcia.

Oh, 10! Z całą pewnością. Mateusz Gamrot będzie w moim narożniku podczas tej walki, pomagał mi przy okazji moich dwóch obozów, bił mnie codziennie przez ostatnie sześć tygodni. Więc również będzie w moim narożniku i byłby wściekły jak Mike, z pewnością. 

Wygląda więc na to, że polsko-amerykańska przyjaźń z mat ATT ma się dobrze. Kto według Ciebie zostanie mistrzem kategorii lekkiej UFC?

Zobacz także: Szef KSW na temat rzekomej oferty dla Bartosińskiego: „Ja myślę, że to jeden wielki farmazon”

Źródło: YouTube / SHAK MMA. Fot.: Instagram / Dustin Poirier