Na gali UFC 302, która odbędzie się 1 czerwca w Newark, odbędą się dwie hitowe walki – obie na dystansie 5 rund!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Main eventem UFC 302 będzie starcie o pas mistrzowski w kategorii lekkiej pomiędzy obecnym mistrzem Islamem Makhachevem a topowym zawodnikiem dywizji – Dustinem Poirierem. Dana White, prezes UFC, ogłosił to starcie podczas konferencji prasowej po UFC 300 dodając jednocześnie, że na karcie odbędzie się również inny bój na dystansie 5 rund, czyli co-main event między Pauo Costą i Seanem Stricklandem.

Zobacz także: OFICJALNIE: McGregor wraca na UFC 303!

Islam Makhachev kontynuuje swoją dominację w oktagonie, utrzymując passę trzynastu zwycięstw z rzędu. Mistrz z Dagestanu bronił swojego tytułu dwukrotnie, ostatnio pokonując Alexandra Volkanovskiego przez nokaut w pierwszej rundzie podczas gali UFC 294. Wcześniej obronił pas, który zdobył w październiku 2022 roku w starciu z Charlesem Oliveirą.

Dustin Poirier zabezpieczył sobie szansę na walkę o tytuł po efektownym nokaucie na Benoit Saint-Denisem na gali UFC 299 w marcu. Amerykanin, były tymczasowy mistrz wagi lekkiej, będzie próbował po raz trzeci zdobyć pełnoprawny pas mistrzowski. Jego dwie poprzednie próby zakończyły się porażkami przez poddanie – najpierw z rąk Khabiba Nurmagomedova, a potem Charlesa Oliveiry.

Kto zwycięży na UFC 302?
×

W co-main evencie UFC 302 natomiast Sean Strickland stanie przeciwko Paulo Coście po tym, jak ostatnio utracił pas mistrza wagi średniej na korzyść Dricusa du Plessisa. Z kolei Costa dąży do powrotu na zwycięską ścieżkę po zaciętym i przegranym pojedynku z Robertem Whittakerem podczas UFC 298. Obaj panowie znani są z nieszablonowej postawy w klatce i ciętego języka poza areną walk. Może zatem być bardzo ciekawie, nie tylko w dniu walki…

Kto zwycięży na UFC 302?
×