Były, podwójny mistrz KSW – Roberto Soldic, niebawem wróci do rywalizacji pod szyldem singapurskiego ONE Championship. Na ten moment brak szczegółów, dotyczących tego występu. 

Po dziewięciu startach w największej organizacji MMA nad Wisłą oraz zdobyciu dwóch pasów mistrzowskich, Roberto Soldic (20-3) zdecydował, iż potrzebuje nowych wyzwań. Choć mnóstwo osób spodziewało się, iż dołączy do UFC, on wybrał zupełnie inną drogę. Ostatecznie trafił do ONE Championship, z którym związał się pod koniec minionego roku.

Jak dotąd miał okazję wystąpić tam wyłącznie jednokrotnie. W grudniu podzielił klatkę wraz z podchodzącym do rywalizacji z nieskazitelnym rekordem, Muradem Ramazanovem (11-0), jednakże potyczka ta zakończyła się nie tak, jakby sobie tego wszyscy życzyli. Już w inauguracyjnej odsłonie Dagestańczyk wyprowadził nielegalne kolano, po którym „Robocop” nie był w stanie kontynuować. Rywalizację ostatecznie uznano więc za nieodbytą.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce miejsce będzie miał kolejny start Soldica. Jak sam zakomunikował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych – poznał już termin kolejnego pojedynku. Póki co brak szczegółów, jednakże skoro on sam wspomina o następnym wyzwaniu, to możliwe, iż niebawem na światło dzienne wypłyną kolejne doniesienia.

„Dzień dobry. Do wszystkich moich fanów i przyjaciół – znam już termin pojedynku. Wyczekujcie.”

Zobacz także: Mistrzowski poziom – Salahdine Parnasse na wspólnym treningu z Roberto Soldicem [WIDEO]

Źródło: Instagram/Roberto Soldic